Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Obie drużyny awansowały do półfinału

BRANIEWO. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej „3” Dziewcząt. Mistrzowską drużyną została reprezentacja Lechowa.

Autor: © SP3 Braniewo

W zawodach miały wystartować trzy zespoły, lecz z powodu choroby nie dojechały uczennice Szkoły Podstawowej Nr 3 w Elblągu. Zatem jeszcze przed rozpoczęciem zawodów było wiadomo, że do półfinału Mistrzostw Województwa awansowały Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP z Braniewa oraz Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II z Lechowa.

Lecz aby sprawiedliwości stało się zadość o kolejności w rejonie musiał zadecydować mecz pomiędzy wspomnianym szkołami. Pierwszego seta dosyć pewnie 25:21 wygrały uczennice braniewskiej „Trójki”. Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem, tyle że dla zawodniczek z Lechowa, tak więc o zwycięstwie musiał zadecydować tie break. Decydującego seta w pojedynkę rozstrzygnęła Marcelina Konsalik z SP Lechowo, która bardzo pewną zagrywką doprowadziła do wyniku 15:2, dzięki czemu w całym meczu 2:1 zwyciężyło Lechowo.

WYNIKI

SP 3  Braniewo – SP Lechowo – 1:2 (25:21, 21:25, 2:15)

1. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II W Lechowie
2. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie

Obie szkoły awansowały do półfinału Mistrzostw Województwa

SKŁADY

SP Lechowo: Marcelina Konsalik (kpt.), Laura Grzybowska, Roksana Kruszewska, Izabela Badio, Aleksandra Grzybowska, Małgorzata Wanek, Konstancja Kołakowska.
Opiekun: Krzysztof Kochanowski.

SP3 Braniewo: Izabela Perkowska (kpt .), Aleksandra Kaczyńska, Kornelia Pęksyk, Hanna Grygiel, Iga Krupińska, Zuzanna Bornus, Natalia Rysik, Paulina Bagińska, Martyna Anchimiuk.
Opiekun: Paweł Waszkiewicz.

Najlepszą zawodniczką meczu została Marcelina Konsalik (SP Lechowo).
Najlepszą zawodniczką w drużynie SP 3 Braniewo została Izabela Perkowska.
Zawody sędziowały Wiktoria Szwedko, Roksana Niewiadomska,.
Puchary, statuetki oraz obiad ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie.
Organizatorem zawodów był Paweł Waszkiewicz.