Obie drużyny awansowały do półfinału

  • 26.04.2022, 18:49
  • Paweł Waszkiewicz
Obie drużyny awansowały do półfinału © SP3 Braniewo
BRANIEWO. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej „3” Dziewcząt. Mistrzowską drużyną została reprezentacja Lechowa.

W zawodach miały wystartować trzy zespoły, lecz z powodu choroby nie dojechały uczennice Szkoły Podstawowej Nr 3 w Elblągu. Zatem jeszcze przed rozpoczęciem zawodów było wiadomo, że do półfinału Mistrzostw Województwa awansowały Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP z Braniewa oraz Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II z Lechowa.

Lecz aby sprawiedliwości stało się zadość o kolejności w rejonie musiał zadecydować mecz pomiędzy wspomnianym szkołami. Pierwszego seta dosyć pewnie 25:21 wygrały uczennice braniewskiej „Trójki”. Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem, tyle że dla zawodniczek z Lechowa, tak więc o zwycięstwie musiał zadecydować tie break. Decydującego seta w pojedynkę rozstrzygnęła Marcelina Konsalik z SP Lechowo, która bardzo pewną zagrywką doprowadziła do wyniku 15:2, dzięki czemu w całym meczu 2:1 zwyciężyło Lechowo.

WYNIKI

SP 3  Braniewo – SP Lechowo – 1:2 (25:21, 21:25, 2:15)

1. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II W Lechowie
2. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie

Obie szkoły awansowały do półfinału Mistrzostw Województwa

 

SKŁADY

SP Lechowo: Marcelina Konsalik (kpt.), Laura Grzybowska, Roksana Kruszewska, Izabela Badio, Aleksandra Grzybowska, Małgorzata Wanek, Konstancja Kołakowska.
Opiekun: Krzysztof Kochanowski.

SP3 Braniewo: Izabela Perkowska (kpt .), Aleksandra Kaczyńska, Kornelia Pęksyk, Hanna Grygiel, Iga Krupińska, Zuzanna Bornus, Natalia Rysik, Paulina Bagińska, Martyna Anchimiuk.
Opiekun: Paweł Waszkiewicz.

 

Najlepszą zawodniczką meczu została Marcelina Konsalik (SP Lechowo).
Najlepszą zawodniczką w drużynie SP 3 Braniewo została Izabela Perkowska.
Zawody sędziowały Wiktoria Szwedko, Roksana Niewiadomska,.
Puchary, statuetki oraz obiad ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie.
Organizatorem zawodów był Paweł Waszkiewicz.

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Paweł Waszkiewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe