Chciał sam wypalić pięć tysięcy paczek papierosów

  • 21.04.2022, 15:43 (aktualizacja 21.04.2022, 15:58)
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Chciał sam wypalić pięć tysięcy paczek papierosów © WMOSG
W trakcie rutynowej kontroli drogowej mieszkańcy powiatu braniewskiego wpadli z białoruskimi papierosami. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zabezpieczyli kolejne wyroby tytoniowe w mieszkaniu i garażu kierowcy. Łącznie zdeponowano ponad 100 tys. sztuk papierosów (około 5 tys. paczek) z białoruską banderolą.

20 kwietnia w powiecie lidzbarskim funkcjonariusze SG zatrzymali Volkswagena Golfa, którego kierowcą był 50-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego. Mężczyzna wraz z 54-letnim przyjacielem przewoził nielegalne białoruskie papierosy.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Grzechotkach ujawnili kolejne wyroby akcyzowe w mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym 50-latka.
Kierowca tłumaczył, że kupił białoruskie papierosy od nieznajomego – na własny użytek.

Szacunkowa wartość nielegalnego towaru wynosi prawie 77 tys. złotych. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono środki finansowe w kwocie 1,8 tys. złotych.

Teraz obydwaj mężczyźni poniosą odpowiedzialność karno-skarbową.

 

 

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe