Rozpoczęli służbę, dostali broń

  • 21.04.2022, 19:09
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Rozpoczęli służbę, dostali broń © 9BBKPanc.
BRANIEWO. W minioną środę (20 kwietnia) w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej rozpoczął się drugi turnus służby przygotowawczej.

Ochotnicy po przekroczeniu bramy koszar przeszli testy na COVID-19, a później wymagane formalności. Zanim otrzymali mundur i zakwaterowanie mieli spotkanie z lekarzem i wizytę u fryzjera. Od pierwszych godzin pobytu w jednostce dostawali też instrukcje dotyczące zasad panujących na ich macierzystym pododdziale.

Ochotnicy, którzy tym razem trafili na szkolenie do 9BBKPanc. to niewielka, ale zmotywowana grupa. Są to mieszkańcy Warmii i Mazur i województwa podlaskiego, którzy w większości chcą związać się z wojskiem na dłużej. Poza tym – jak sami dodają – chcą się sprawdzić. Przez najbliższe dni będą szkolić się m.in. z regulaminów, musztry, taktyki i posługiwania się bronią.

— Dla mnie służba w wojsku to nowe wyzwanie, możliwość zdobycia doświadczenia i szansa na rozwój — mówi Sebastian z Olsztyna.
— Jestem zainteresowany technika wojskową — dodaje Adrian z Zambrowa.
Z kolei Jacek z Braniewa nie przeszedł przeszkolenia wojskowego podczas studiów, dlatego zdecydował się na to teraz.

W czwartek (21 kwietnia) w Sali Tradycji 9 brygady odbyła się uroczystość wręczenia broni żołnierzom służby przygotowawczej.

— To ważny dzień w życiu każdego żołnierza — mówił do ochotników płk Sławomir Lidwa, dowódca 9 brygady, osobiście wręczając im broń. Życząc owocnego szkolenia, dowódca dodał: „mam nadzieję, że wkrótce zasilicie szeregi 9 brygady”.

Szkolenie ochotników trwa łącznie 27 dni. Zakończy się przysięgą wojskową, złożoną 16 maja.

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe