Kandydaci do służby w Straży Granicznej już po egzaminach

  • 31.03.2022, 17:28
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Egzaminy w Straży Granicznej
loadingŁaduję odtwarzacz...
REGION. 36 kandydatów do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zmierzyło się z drugim etapem procedury kwalifikacyjnej. 29 osób uzyskało pozytywny wynik i już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Kandydaci podjęli wyzwanie i 30 marca zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej. Po osiągnięciu pozytywnej oceny czeka ich komisja lekarska, która określi zdolność kandydata do służby w Straży Granicznej. Następnie zasilą oni szeregi W-MOSG i złożą uroczyste ślubowanie.

Kolejnym etapem w ich życiu będzie szkolenie w jednym z ośrodków Straży Granicznej. Po ukończeniu otrzymają stopień kaprala i rozpoczną służbę w ochronie granicy polsko-rosyjskiej.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ochrania granicę z obwodem kaliningradzkim na odcinku blisko 200 km. W służbowej odpowiedzialności W-MOSG jest 11 placówek, w tym 4 drogowe przejścia graniczne, 2 kolejowe oraz lotnicze przejście graniczne.

Do końca roku pozostało 45 wolnych etatów. Więcej informacji na temat rekrutacji do służby na stronie internetowej W-MOSG

 

 


NOWINY PÓŁNOCNE –
– gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 31.03.2022, 19:21
Ile oni płacą?

Pozostałe