W tragicznym wypadku zginął naczelnik OSP w Płoskini

  • 16.03.2022, 20:15
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Wypadek śmiertelny w Szalmi
loadingŁaduję odtwarzacz...
SZALMIA. „Z głębokim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci naszego druha ochotnika” – napisali na facebookowym fanpage strażacy z Braniewa. Marcin Buczyński zginął dzisiaj, w wypadku samochodowym. Miał 35 lat.

W środę, 16 marca, około godziny 14:00 stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej Braniewo – Płoskinia, w pobliżu miejscowości Szalmia. Na prostym odcinku drogi kierowca Skody Fabia z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył czołowo w przydrożne drzewo.

W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejsce wypadku wewnątrz rozbitego auta znajdował się nieprzytomny kierowca. Strażacy z PSP w Braniewie przystąpili do uwolnienia poszkodowanego z auta, a następnie po wydobyciu go na zewnątrz rozpoczęła się walka o życie kierowcy. Po kilkudziesięciu minutach medycznych działań ratowniczych realizowanych przez załogę zespołu ratownictwa medycznego oraz strażaków, lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon kierowcy.

Na miejsce zdarzenia skierowani zostali strażacy z PSP w Braniewie, strażacy ochotnicy z OSP Długobór, załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz braniewscy policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

— Dramat tego zdarzenia jest jeszcze większy, gdyż na miejscu wypadku szybko okazało się czyje życie zostało tragicznie przerwane — mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy Komendy Powiatowej PSP w Braniewie. — Za kierownicą Skody siedział 35-letni druh ochotnik, naczelnik z jednostki OSP Płoskinia.

 

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w bezpłatnej gazecie,
w powiecie braniewskim!
Co miesiąc – 3.000 egzemplarzy!!!

 

INFO:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe