Stomil Olsztyn przed ciężkim wyjazdem do Kielc!

  • 24.02.2022, 17:33 (aktualizacja 03.03.2022, 17:10)
  • Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95
Stomil Olsztyn przed ciężkim wyjazdem do Kielc!
Piłkarze Stomilu Olsztyn nie będą pozytywnie wspominać rundy jesiennej, jednak trzeba przyznać, że końcówka dała kibicom nadzieję na utrzymanie. Obecnie Duma Warmii plasuje się w strefie spadkowej, jednak ma małą stratę do bezpiecznych pozycji. Czy w Olsztynie uda się ocalić 1. Ligę?

Korona Kielce

Pierwszym przeciwnikiem Stomilu na ligowych boiskach będzie Korona Kielce. Zdaniem zakładów bukmacherskich gospodarze są zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Wszystko ze względu na sytuację w tabeli, ponieważ Korona aktualnie zajmuje 3 miejsce i realnie uczestniczy w walce o utrzymanie. Nie ma wątpliwości, że Kielczanie muszą wygrywać takie spotkania, jeśli realnie chcą powalczyć z Widzewem o bezpośredni awans. Obecnie Łodzianie mają nad nimi 4 punkty przewagi. Sytuacja Korony Kielce mogła być jeszcze lepsza, gdyby nie słaba końcówka rozgrywek. Piłkarze tego zespołu zaliczyli porażkę w 3 z 4 spotkań przez co, nie udało im się odrobić straty do Widzewa, a przypomnę, że RTS również słabo wyglądał w końcówce rundy jesiennej i była na to realna szansa.

Ostatnie spotkanie Korony Kielce zakończyło się wygraną tego zespołu w starciu z GKS-em Jastrzębie, jednak nie można powiedzieć, żeby była to pewna i przekonująca postawa kandydata do awansu. Spotkanie było wyrównane i zdecydowały detale. Kibice z pewnością nie mieli prawa narzekać, ponieważ bramek w tej rywalizacji nie brakowało.

Piłkarze Korony Kielce po rundzie jesiennej mają prawo narzekać na swoje występy przed własną publicznością. Do tej pory mieli spore problemy, aby realnie wykorzystać atut swojego boiska, ponieważ w klasyfikacji domowej plasują się dopiero na 7 miejscu, a w ich dorobku jest 17 punktów. Dla porównania ich bezpośredni rywal, czyli Widzew ma uzbierane 26 oczek na swoim boisku.

Stomil Olsztyn to przeciwnik, który w dwóch ostatnich meczach leżał Koronie. Kielczanie wygrali w dwóch poprzednich starciach z Dumą Warmii. Oba zespoły nie zaliczą jednak występów w meczach sparingowych do udanych. Zarówno Korona, jak i Stomil nie zaprezentowały się najlepiej.

Statystyki – Korona Kielce:

-Korona Kielce przegrała 3 z 4 ostatnich meczów domowych.
-Kielczanie wygrali w ostatnim meczu ligowym z GKS Jastrzębie. -Korona Kielce zajmuje 3 miejsce po rundzie jesiennej.
-Kielczanie tracą 4 punkty do Widzewa.
-Korona Kielce wygrała w dwóch ostatnich meczach ze Stomilem.

 

Stomil Olsztyn

Duma Warmii do tej pory rozegrała 19 meczów ligowych, w których uzbierała 16 punktów. Trzeba przyznać, że jest to wynik poniżej oczekiwań, jednak z drugiej strony – większość ekspertów, a także analitycy zakładów bukmacherskich – spodziewali się takiego obrotu spraw. Stomil ma młody zespół, więc nic dziwnego, że mają problemy, aby poradzić sobie z bardziej doświadczonymi rywalami. Olsztynianie stracili aż 35 bramek w rundzie jesiennej, więc bez wątpienia jest to jeden z głównych aspektów, nad którym muszą popracować, aby realnie rywalizować o utrzymanie. Aktualna strata tego zespołu do bezpiecznej pozycji wynosi 3 punkty.

Stomil ma przed sobą przygotowania do sezonu, które nie zakończyły się udanie. W 3 ostatnich meczach kontrolnych ta drużyna uzbierała aż 10 straconych bramek i 3 porażki z rzędu.

Superbet zakłady bukmacherskie – sprawdź, co przygotował bukmacher na mecz Stomilu z Koroną!

Olsztynianie nie będą również dobrze wspominać ostatnich meczów z Koroną Kielce. Duma Warmii przegrała w dwóch poprzednich starciach, a wcześniej miała dwie wygrane z rzędu. Podsumowując bilans spotkań bezpośrednich – mamy idealny remis, ponieważ oba zespoły zaliczyły po dwie wygrane. Co ciekawe, w obu meczach w Olsztynie nie było wyniku btts, natomiast w Kielcach oba zespoły strzelały gole.

Statystyki – Stomil Olsztyn:

-Stomil Olsztyn znajduje się w strefie spadkowej po rundzie jesiennej.
-Olsztynianie przegrali w 3 ostatnich sparingach.
-Stomil ostatni raz wygrał z Koroną w 2021 roku.
-Stomil przegrał w dwóch ostatnich delegacjach.
-Duma Warmii straciła aż 8 bramek w dwóch ostatnich delegacjach.


Zakłady bukmacherskie

Analitycy zakładów bukmacherskich nie mają wątpliwości, że Korona Kielce jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Warto jednak brać poprawkę, że piłkarze tego zespołu kilka razy rozczarowali w rundzie jesiennej, pomimo tego, że byli zdecydowanym faworytem.

W obecnej kampanii Kielczanie już raz mieli okazję zmierzyć się na swoim boisku ze Stomilem. Spotkanie w ramach Pucharu Polski zakończyło się wynikiem 2:1, jednak trzeba przyznać, że gospodarze mieli je pod kontrolą praktycznie od samego początku, gdy wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Na podstawie kursów przygotowanych przez zakłady bukmacherskie mogę stwierdzić, że analitycy spodziewają się tutaj wyniku btts, czyli widać, że może wynikać to ze statystyk, które notują oba zespoły podczas meczów w Kielcach. Korona w 9 kolejnych meczach domowych musiała wyjmować piłkę z siatki, co może być odpowiednią wskazówką odnośnie typowania tej rywalizacji. Z drużyn, które aktualnie znajdują się w strefie spadkowej, to właśnie Stomil zdobył najwięcej bramek, dlatego też uważam, że mają oni szansę, aby kontynuować negatywną passę Korony. Statystyki Stomilu pokazują, że w ostatnich meczach z udziałem tego zespołu na wyjeździe wpadało sporo bramek, jednak z reguły dla przeciwnika. W dwóch poprzednich meczach ligowych w delegacji Duma Warmii straciła aż 8 bramek, co znacząco pogorszyło ich bilans bramkowy. Ostatni raz wynik btts Stomil na wyjeździe zaliczył właśnie w starciu z Koroną Kielce w ramach Pucharu Polski.

Wśród ciekawych zakładów bukmacherskich na to spotkanie są również propozycje specjalne, w których dostajesz możliwość łączenia różnych typów, jak chociażby wygranej gospodarzy lub podpórki w stronę Korony Kielce, a także wyniku btts. Taki zakład specjalny przygotowany na przykład w Superbet zakłady bukmacherskie pozwala na złapanie wysokiego kursu do wykorzystania w kuponie AKO, czy też na singlu. Na pewno będzie to interesujące starcie dla fanów Dumy Warmii!

Więcej sportowych informacji z regionu Braniewa i okolic znajdziesz tutaj: https://www.portalbraniewo.pl/wiadomosci/175/sport

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

 

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Podziel się:


Pozostałe