Oszukiwali „na policjanta”. 19-latek w areszcie

  • 24.01.2022, 17:55 (aktualizacja 25.01.2022, 20:17)
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Oszukiwali „na policjanta”. 19-latek w areszcie © KPP w Braniewie
BRANIEWO. Zatrzymane cztery osoby w wieku od 19 do 21 lat, zabezpieczone kilkanaście tysięcy złotych, wniosek o tymczasowe aresztowanie – to efekt pracy braniewskich kryminalnych, rozpracowujących środowisko oszustów działających metodą na „policjanta”. Sprawa ma charakter rozwojowy, a kryminalni nie wykluczają dalszych zatrzymań.

27 grudnia 2021 r. oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o dwóch oszustwach, do których doszło w Braniewie. Pokrzywdzonymi byli seniorzy, a sprawcami przestępcy podający się za policjantów. Oszust przekonując, że jedynym sposobem na ochronę oszczędności jest przekazanie ich „funkcjonariuszowi”, odebrał seniorom łącznie ponad 80 tys. złotych.
Sprawą zajęli się kryminalni.

PRZECZYTAJ: Zostawiła pieniądze w umówionym miejscu. Oszustwo „na policjanta”

Choć oszuści opuścili miasto, prawdziwi policjanci ruszyli ich śladem. Kryminalni gromadzili i weryfikowali wszelkie informacje, dążąc do zatrzymania osób odpowiedzialnych za te przestępstwa. To doprowadziło do wytypowania podejrzanych.

19 stycznia 2022 r. funkcjonariusze wyruszyli na teren dwóch województw – pomorskiego oraz lubuskiego. Tego dnia kryminalni zatrzymali łącznie cztery osoby, w wieku od 19 do 21 lat, zabezpieczyli również kilkanaście tysięcy złotych. Kiedy podejrzani trafili do policyjnej celi, funkcjonariusze wciąż pracowali nad sprawą, badając przy tym charakter udziału zatrzymanych w nielegalnym procederze.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kryminalni ustalili, że 27 grudnia minionego roku braniewskich seniorów oszukał 19-letni zatrzymany. W piątek (21 stycznia 2022 r.) sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz funkcjonariuszy i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Kolejny z zatrzymanych, 20-latek, został przekazany policjantom z Bydgoszczy, z uwagi na fakt, iż ofiarą jego oszustw byli seniorzy z tamtego rejonu.

 

 


REKLAMA?
Tylko w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe