Pułkownik Grzegorz Barabieda odchodzi z brygady

  • 25.01.2022, 18:24 (aktualizacja 25.01.2022, 20:04)
  • Wojciech Andrearczyk
Pułkownik Grzegorz Barabieda odchodzi z brygady © 9BBKPanc.
BRANIEWO. Po dziesięciu miesiącach służby w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej jej dotychczasowy dowódca – płk Grzegorz Barabieda – odchodzi do brygady w Świętoszowie.

Jak podaje Polska Zbrojna decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka „płk Grzegorz Barabieda obejmie dowodzenie 10 Brygadą Kawalerii Pancernej (…). Na tym stanowisku zastąpi go teraz płk Sławomir Lidwa, który dotychczas służył w Dowództwie Generalnym”.

Przed objęciem obowiązków dowódcy 9BBKPanc. płk Grzegorz Barabieda był szefem Zarządu Planowania Rozwoju w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. W marcu 2021 r. zastąpił na stanowisku dowódcy braniewskiej brygady płk. Dariusza Kosowskiego, który dowodził 9 brygadą od kwietnia 2018 roku. Płk Dariusz Kosowski objął dowodzenie 17 Brygadą Zmechanizowaną w Międzyrzeczu, awansując w sierpniu 2021 r. na stopień generalski.

PRZECZYTAJ: Nowy dowódca brygady. Pułkownik Kosowski odchodzi

 

 


REKLAMA?
Tylko w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 25.01.2022, 19:56
jaki sens takich roszad co chwile? to nic dobrego nie przynosi

Pozostałe