Zbyt szybko na „berlince”. Jest mandat

  • 19.01.2022, 15:32 (aktualizacja 19.01.2022, 15:35)
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Zbyt szybko na „berlince”. Jest mandat © KPP w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. 1 stycznia 2022 roku weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, a także zmiany w Kodeksie Wykroczeń. Zmiany poskutkowały podwyższeniem maksymalnej wysokości grzywny nakładanej przez sąd do kwoty 30 tys. złotych.

Od początku roku wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, którzy nie respektują obowiązujących przepisów w zakresie m.in. ograniczeń prędkości, czy regulacji chroniących pieszych, muszą liczyć się z dotkliwymi restrykcjami.

Od 1 stycznia 2022 roku policjanci z braniewskiej „drogówki" ujawnili 340 przypadków lekceważenia obowiązujących przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Blisko 200 wykroczeń dotyczyło zbyt szybkiej jazdy.

We wtorek (18 stycznia) na drodze S-22 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli nadjeżdżające auto, którego kierowca jechał z prędkością 150 km/godz.
Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. złotych.

Kierowców, którzy zbyt mocno dociskali pedał gazu w ciągu ostatnich dni było jeszcze trzech. W ich przypadkach kontrola zakończyła się otrzymaniem 800-złotowego mandatu.
 
O bezpieczeństwie w trakcie jazdy decyduje także maksymalne skupienie na tym, co dzieje się na drodze. Stąd zakaz rozmowy przez telefon bez zestawu głośnomówiącego.
Za rozmowę przez telefon podczas jazdy jeden z kierowców został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.
 
Zmiany w obowiązujących przepisach zaostrzyły również kary dla rowerzystów, którzy pomimo wypitego alkoholu decydują się na włączenie do ruchu. W poniedziałek (17 stycznia) policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 45-latkowi, który w stanie nietrzeźwości podróżował rowerem ulicami Braniewa. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe