Wmówili jej, że czeka na nią paczka

  • 17.01.2022, 15:34
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Wmówili jej, że czeka na nią paczka
BRANIEWO. Po raz kolejny do braniewskich policjantów zgłosiła się osoba pokrzywdzona informując, że w wyniku działań oszustów straciła pieniądze. Tym razem „na paczkę”.

W piątek (14 stycznia) do braniewskich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu braniewskiego, by poinformować, że została oszukana. Tym razem przestępcy przekonali pokrzywdzoną, że została nadana do niej paczka. Warunkiem otrzymania przesyłki było oczywiście dokonanie przelewów na określoną kwotę. Pomimo przekazanej kwoty paczka nigdy nie dotarła do odbiorcy.

Policjanci wciąż przypominają, że przestępcy cały czas modyfikują swoje metody działania, wymyślają przeróżne historie, których celem jest pozbawienie pokrzywdzonych ich oszczędności. Tym, co może nas uchronić od utraty często dużych sum pieniędzy, jest zachowanie wzmożonej ostrożności.
— Zawsze dajmy sobie czas do namysłu, nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym, a gdy o wsparcie finansowe zwróci się do nas ktoś bliski – zawsze zweryfikujmy najpierw ten fakt dzwoniąc do takiej osoby — mówią policjanci.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe