Postępowanie było umorzone. Ale nie zapomniane

  • 13.01.2022, 13:40
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Postępowanie było umorzone. Ale nie zapomniane © KPP w Braniewie
BRANIEWO. Umorzone nie znaczy zapomniane, a sprawcy niewykrytych spraw nie mogą spać spokojnie. Policjanci wielokrotnie wracają do postępowań sprzed lat, by w oparciu o nowe ustalenia odtwarzać szczegółowo przebieg zdarzeń i zatrzymywać ich sprawców.

Tak było też w przypadku kradzieży z włamaniem, do których doszło w 2020 roku na terenie Braniewa. W lipcu 2020 r. policjanci zostali powiadomieni o kradzieżach z włamaniem, do których doszło w Braniewie. Z ustaleń kryminalnych wynikało wówczas, że z barakowozów, usytuowanych w dwóch różnych miejscach, zniknęły elektronarzędzia. Pokrzywdzeni oszacowali wówczas straty na łączną kwotę ponad 25 tys. złotych.

W powyższych sprawach wszczęto dochodzenia. W wyniku podjętych wówczas działań nie ustalono jednak sprawców tych czynów i postępowania umorzono.

Umorzone nie znaczy jednak zapomniane. Funkcjonariusze wrócili do tych spraw. Przez ten cały czas kryminalni gromadzili i weryfikowali wszelkie informacje, analizowani podobne zdarzenia, typowali osoby, które mogły mieć związek z tymi włamaniami. Determinacja policjantów doprowadziła do ustalenia personaliów podejrzanych.

Starszy z mężczyzn, 29-latek, został zatrzymany w miniony poniedziałek (10 stycznia). Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynikało, że podejrzany jest odpowiedzialny za dwa zdarzenia, przy czym w jednym z włamań działał wspólnie z młodszym znajomym, który przebywa obecnie w zakładzie karnym. Kryminalni odzyskali także część utraconego mienia.

Umorzone postępowanie zostało na nowo podjęte, a sprawcy nie unikną odpowiedzialności. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe