Strażacy na wodzie i na lodzie

  • 12.01.2022, 14:28
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Strażacy na wodzie i na lodzie © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w ramach doskonalenia zawodowego zorganizowali ćwiczenia praktyczne z ratownictwa lodowego i wodnego.

Podczas zajęć przećwiczono różne warianty ratowania tonących oraz przypomniano zasady korzystania ze sprzętu dedykowanego do ratownictwa na wodzie i lodzie.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie ćwiczenia realizowali na rzece Pasłęce. Przećwiczono techniki ratowania osób tonących w wyniku załamania się tafli lodu na zbiorniku wodnym, zasady bezpieczeństwa pracy na zamarzniętych akwenach, ewakuację osób tonących z zastosowaniem sprzętu ratowniczego i technik ratowniczych.
Dodatkowo realizowano szkolenie w zakresie wykorzystania jednostki pływającej dedykowanej do działań powodziowych (łódź płaskodenna), manewrowania i obsługi na rzece, której koryto zostało znacząco wypełnione przez wody roztopowe.

W ćwiczeniach wykorzystano sprzętu ratowniczy będący na wyposażeniu JRG Braniewo.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe