Odwilż, opady deszczu i strażackie interwencje

  • 04.01.2022, 11:33
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Odwilż, opady deszczu i strażackie interwencje © KP PSP w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. Silna odwilż oraz opady deszczu sprawiają, że strażacy z powiatu braniewskiego odnotowali pierwsze zgłoszenia dotyczące zalanych obiektów, piwnic w domach, chodników i ulic.

Poziom wody wzrósł również w korycie rzeki Pasłęki, która intensywnie odprowadza wodę do Zalewu Wiślanego. Strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej musieli wykorzystać pompy podczas interwencji w Zagajach, Pieniężnie, Bemowiźnie oraz Gronowie. Strażacy przez kilka godzin usuwali zalegające wody roztopowe i opadowe.

Sytuacja meteorologiczna na bieżąco jest monitorowana przez funkcjonariuszy PSP w Braniewie. Sprzęt dedykowany do działań związanych z usuwaniem zalegającej wody jest w gotowości i w każdej chwili może być użyty na terenie powiatu braniewskiego.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe