Zanim usiedli do wigilijnej kolacji odwiedzili kombatantów ze świątecznymi paczkami

  • 29.12.2021, 16:26
  • Inf. prasowa 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Zanim usiedli do wigilijnej kolacji odwiedzili kombatantów ze świątecznymi… © 4W-MBOT
REGION. Już po raz czwarty przed Świętami Bożego Narodzenia żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty z Braniewa, odwiedzili kombatantów z Warmii i Mazur z opłatkiem, świątecznymi życzeniami i paczkami. W środku znalazły się wigilijne specjały oraz kartki własnoręcznie wykonane przez dzieci, które włączyły się w akcję.

— Tak bardzo cieszę się, że pamiętacie o mnie — mówił podczas spotkania por. Wacław Gębka, żołnierz Armii Krajowej. — Czekałem, że może jeszcze was zobaczę, że jeszcze podzielimy się opłatkiem. Nie zapominajcie o nas, myśmy całą młodość w partyzantce spędzili, ale nie żałujemy, bo o Polskę walczyliśmy. W 40 roku, za okupacji, jak się orzełka znalazło na ulicy, to się go całowało. Teraz, kiedy was widzę, to bardzo dużo dla mnie znaczy, że Wojsko Polskie pamięta i dba o nas, że mamy ukochaną Polskę.

— Te spotkania, uśmiechy to magiczne i wzruszające chwile, które zarówno naszym bohaterom jak i nam dają wiele radości i uśmiechu — mówi ppor. Anna Szczepańska, przewodnicząca Zespołu ds. Kombatantów 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. — Rozmawiamy o tym, jak dawniej wyglądały święta, oglądamy stare fotografie. Nasi bohaterowie każdego dnia uczą nas, jak ważna jest wolna i niepodległa Ojczyzna, jak ważne są wartości, o które walczyli. Te paczki to wyraz szacunku i uznania, to świadectwo tego, że wiemy, jak dużo zrobili dla Polski, dla nas i przyszłych pokoleń.

Akcja została zorganizowana dzięki współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Fundacji Nie Zapomnij o Nas.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe