Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Liga amatorska. Podsumowanie ostatnich kolejek

BRANIEWO. W oczekiwaniu na rundę wiosenną Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej prezentujemy relacje z trzech ostatnich tegorocznych kolejek.

Autor: © BALPN Team

Wydawało się, że pierwszy mecz 9. kolejki BALPN pomiędzy FC 2020 a Słodkimi Snami będzie zacięty i wyrównany. Tak było tylko na początku spotkania, później przewagę osiągnęły Słodkie Sny i wykorzystały błędy przeciwnika strzelając cztery bramki. Mecz bez większych wydarzeń zakończył się zwycięstwem Słodkich Snów 4:1.
Bardziej zacięte spotkanie oglądaliśmy w kolejnym pojedynku tej kolejki. Grająca z meczu na mecz coraz lepiej drużyna Jogo Bonito postawiła się Apartamentowi i przez większą część pojedynku trwała walka o zwycięstwo. Apartament ostatecznie wygrał z 2:1.
Po pierwszej remisowej połowie w meczu Oldboys Braniewo z Mundurowymi można było spodziewać się sensacji, tym bardziej, że Oldboysi mieli okazje wyjścia na prowadzenie w tym meczu. Jednak w drugiej połowie stróże prawa pokazali klasę, po strzeleniu drugiej bramki przejęli już całkowitą kontrolę w tym pojedynku strzelając kilka kolejnych bramek. Wygrali 7:1.
Spotkanie Granicy Zagaje z Warmią Braniewo zakończyło się zwycięstwem przez walkower, dla Granicy 5:0.
Ostatni mecz tej kolejki pomiędzy De Reiger a Talent team został przełożony.
Pauzowała Benfica Klisino.

W pierwszym spotkaniu 10. kolejki rozegranym w późniejszym terminie Talent Team po początkowej niemocy pewnie rozprawił się z Oldboys Braniewo 6:0. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana i skończyła się minimalną przewagą Talent. Druga połowa nie poszła już po myśli Oldboysów, którzy stracili pięć kolejnych bramek, sami też razili nieskutecznością, nie strzelając ani jednej bramki.
Zdecydowanie więcej się działo w spotkaniu lidera ze Słodkimi Snami. W tym pasjonującym pojedynku nie doszło do rozstrzygnięcia, mimo że Słodkie Sny prowadziły, nie były w stanie dowieźć zwycięstwa do końca i mecz zakończył się remisem 3:3.
W końcu z czystym kontem swoje spotkanie rozstrzygnęła drużyna FC 2020, która 4:0 pokonała Benficę Klisino. Młodzież w tym pojedynku miała niewiele do powiedzenia.
W ostatnim spotkaniu  wicelider drużyna Mundurowych spotkała się z Granicą Zagaje. Pierwsza połowa mimo dobrej gry Granicy zakończyła się dwubramkową przewagą Mundurowych. Początek drugiej odsłony to trzy bomby młodego Bukackiego i mieliśmy już remis i poprzeczkę, która stanęła na przeszkodzie gości z Zagaj. Mundurowi podnieśli się z tego letargu, przejęli inicjatywę i strzelili kolejne trzy bramki. Granica jeszcze w ostatniej minucie za sprawą najlepszego w ich drużynie Bukackiego zmniejszyła przegraną do 3:5.
Mecz Warmii z Jogo Bonito został przełożony.

Ostatnia w rundzie jesiennej 11. kolejka BALPN sezonu 2021/2022, z uwagi na iście zimowe warunki atmosferyczne została rozegrana na Orliku przy budowlance. Mimo zimowych warunków zawodnicy się nie oszczędzali, zwłaszcza napastnicy, którzy strzelili rekordową liczbę bramek.
W pierwszym spotkaniu tej kolejki Mundurowi zmierzyli się z Jogo Bonito. Młodzież z Jogo na początku spotkania lepiej czuła się na zasypanym śniegiem boisku i wykorzystała  błąd stróżów prawa strzelając pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Niestety z każdą minutą tego spotkania Mundurowi mimo walecznej postawy przeciwnika przejęli inicjatywę. Za sprawą Kowzana i Szpakowskiego strzelili kilka kolejnych bramek, wygrywając 6:1.
W drugim spotkaniu tej kolejki drużyny Benfici Klisino i Apartamentu strzelili jeszcze więcej bramek niż we wcześniejszym spotkaniu. Początek spotkania nie był zły w wykonaniu Benfici i wydawało się, że ta drużyna jest w stanie stanąć do walki. Apartament pokazał jednak duże doświadczenie, opanował sytuację na boisku, szczególnie jak ryba w wodzie na murawie czuł się Krzysiek Nisiewicz, który co chwila dziurawił defensywę przeciwnika strzelając 5 bramek. Apartament ostatecznie zwyciężył 9:2.
Niewiele do powiedzenia mieli także Oldboysi w spotkaniu ze Słodkimi Snami. Tradycyjnie pierwsza część spotkania była w miarę dobra w wykonaniu weteranów, jednakże czysto piłkarskie umiejętności były po stronie Słodkich Snów, które pewnie rozstrzygnęły to spotkanie na swoją korzyść wygrywając 5:1.
Również niewiele zabrakło drużynie FC 2020 do sprawienia niespodzianki w spotkaniu z De Reiger. Drużyna Wojtka Wnuka rozegrała  dobre spotkanie i gdyby miała więcej szczęścia i była w stanie wykorzystać wypracowane sytuacje strzeleckie nie przegrała by tego spotkanie. Lider strzelił w tym wyrównanym spotkaniu bramkę więcej wygrywając 3:2.
W zaległych spotkaniach Granica Zagaje pokonała 2:1 Apartament, a De Reiger rozgromił Talent team 8:1.
Runda rewanżowa Braniewskiej Amatorskiej Ligi piłki Nożnej rozpocznie się na wiosnę 2022 r.