Gmina Braniewo Samorządem Godnym Naśladowania

  • 20.12.2021, 16:56 (aktualizacja 20.12.2021, 17:02)
  • Inf. prasowa UG w Braniewie
Gmina Braniewo Samorządem Godnym Naśladowania © Archiwum UG w Braniewie
GMINA BRANIEWO. W 18. edycji Konkursu Godni Naśladowania zwycięzcą została Gmina Braniewo. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa odebrał wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus.

Kapituła 18. edycji konkursu zadecydowała o przyznaniu w tym roku pięciu statuetek oraz pięciu wyróżnień.
— Niezmiernie miło mi jest Państwa poinformować, że z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina odebrałem główną nagrodę w kategorii Samorząd Godny Naśladowania — mówi Jakub Bornus, wójt Gminy Braniewo. — Taka nagroda zobowiązuje. Dlatego będziemy dalej się starać i wspierać wszystkie pozytywne działania.

Co przesądziło, że Gmina Braniewo otrzymała tak ważną nagrodę?
Samorząd gminy wiejskiej Braniewo od lat wspiera aktywność lokalną i rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Wybrane przykłady takich działań to między innymi doprowadzenie do utworzenia Rady Seniorów w 2019 roku, współpraca i wsparcie finansowe siedmiu Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy, zapoczątkowanie Gminnego Balu KGW, przyznanie nagrody SuperSołtys, zapoczątkowanie akcji #nakrecamysię (w ramach współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami ustawiono 6 pojemników na nakrętki, zbieranych w celach charytatywnych), wspólne działania z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, a także utworzenie Punktu Przedszkolnego w Lipowinie we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

— Samorząd to ludzie a taka nagroda jest dowodem, że wspólnie możemy wszystko — mówi wójt Jakub Bornus. — Sam wójt nic nie zrobi. Dlatego dziękuję za zaangażowanie naszym radnym, sołtysom i pracownikom urzędu. Dziękuję ks. Władysławowi Kurasowi za nominowanie nas. Dziękuję za wszystkie pozytywne rekomendacje dla naszej gminy dla sąsiednich samorządów i lokalnych instytucji, stowarzyszeń oraz firm z powiatu braniewskiego. To również wasza zasługa!

Więcej informacji o konkursie i innych laureatach – „Poznaliśmy Godnych Naśladowania w 2021 roku!”


 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UG w Braniewie

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M R W
M R W 23.12.2021, 21:07
Tak przy okazji w przeddzień wigilii świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy z całą moją rodziną złożyć życzenia świąteczne Pani Ag.....ce Dziki....cz wraz z rodziną a także podziękować za jej wielkie serce, bezinteresowną pomoc drugiej osobie
Piszę na tej stronie bo nie wiemy jak tej pani , nie znamy jej dobrze , okazać podziękowania i wyrazy ogromnego szacunku

Pozostałe