Oddali ponad siedemnaście litrów krwi

  • 15.12.2021, 18:51 (aktualizacja 23.12.2021, 00:18)
  • Jacek Wojtalik, prezes Klubu HDK PCK przy PSG w Braniewie
Oddali ponad siedemnaście litrów krwi © Klub HDK PCK przy PSG w Braniewie
BRANIEWO. 38 dawców oddało w miniony wtorek (14 grudnia) 17 100 ml krwi pełnej. Trzy osoby zdecydowały się oddać krew po raz pierwszy w życiu, tym samym dołączyli do licznej grupy Honorowych Dawców Krwi.

Zbiórkę krwi zorganizowano w budynku Kolejowego Przejścia Granicznego w Braniewie. To ostatnia w tym roku zbiórka krwi. Akcja została przeprowadzona przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie, pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”, dla uczczenia  Narodowego Święta Niepodległości.

W akcji udział wzięło 40 krwiodawców. 38 honorowych dawców oddało łącznie 17 100 ml krwi pełnej. Dwoje dawców – z przyczyn zdrowotnych – nie mogło oddać krwi w tym dniu. Trzy osoby zdecydowały się oddać krew po raz pierwszy w życiu, tym samym dołączyli do licznej grupy Honorowych Dawców Krwi.

Miłym akcentem było wręczenie odznaki „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” po oddaniu 20 litrów krwi. Odznakę otrzymał członek Klubu HDK PCK przy PSG w Braniewie – Krzysztof  Żyła. Odznakę nadał Minister Zdrowia, a wręczył ją uprawniony pracownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

— Dziękujemy wszystkim za udział w poborze krwi i oczywiście mamy nadzieję, że spotkamy się na akcjach krwiodawstwa w 2022 roku — mówią organizatorzy zbiórki.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Jacek Wojtalik, prezes Klubu HDK PCK przy PSG w Braniewie

Zdjęcia (74)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe