Gminy Pogranicza. Rada Partnerstwa w Lelkowie

  • 02.12.2021, 16:38 (aktualizacja 02.12.2021, 16:41)
  • Inf. prasowa Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza
Gminy Pogranicza. Rada Partnerstwa w Lelkowie © Archiwum UG w Lelkowie W dwudniowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza
LELKOWO. W Lelkowie odbyło się 14. Spotkanie Rady Partnerstwa Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza.

Pierwszego dnia w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sąsiedniego Partnerstwa Gmin Węgorzewo i Pozezdrze oraz Powiatu Węgorzewskiego. Rozmawiano o możliwości i formach współpracy przy realizacji wspólnych przedsięwzięć takich jak w np.: szlaki kulinarno-turystyczne, szlak wiosek tematycznych, skoordynowanych (czasowo i tematycznie) imprezach lokalnych, wzmocnieniu oferty związanej z GreenVelo – bowiem przedsięwzięć takich nie da realizować się kurczowo trzymając się granic administracyjnych. Na spotkaniu obecny był wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz, starosta Powiatu Braniewskiego Karol Motyka, burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo.

Kolejnego dnia decyzją Walnego Zgromadzenia przyjęty został nowy członek Stowarzyszenia – Gmina Banie Mazurskie. Członkiem wspierającym został dr Radomir Matczak. Na spotkaniu ustalono szczegółowy zakres przedsięwzięć strategicznych Stowarzyszenia, a także ustalono plan pracy na najbliższe tygodnie.

W spotkaniu uczestniczył dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Michał Opieczyński z kierownikiem Biura Projektów Kształcenia Ustawicznego Justyną Załęską oraz kierownikiem Biura Kontroli Projektów Jakubem Jaszczukiem.

— Dzięki obecności przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, uwierzyliśmy, że projektowane przez nas działania, związane z utworzeniem Uniwersytetu Ludowego Pogranicza, mają nie tylko sens ale również realne szanse na realizację wsparcie finansowe w nowej perspektywie 2021-2027 — mówią uczestnicy spotkania. — Dziękujemy wszystkim obecnym za bardzo miłe spotkanie. Bardzo dziękujemy również gospodarzowi 14. Spotkania – Gminie Lelkowo – za wzorowe przygotowania spotkania oraz dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Lelkowo za wyborny poczęstunek.

Przypomnijmy, że podczas poprzednich spotkań udało opracować i przyjąć „Strategię dla Pogranicza”.
Wspólne spotkania to szans dla 12 gmin w zakresie pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na rozwój terenów przygranicznych. Celem Stowarzyszenia jest wzmocnienie pozycji gmin graniczących z Federacją Rosyjską na arenie lokalnej, wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej w zakresie gospodarczym, ekonomicznym i społecznym, a także kulturalnym i sportowym.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe