Dzielnicowy i „książkowa” Pola o bezpieczeństwie najmłodszych

  • 23.11.2021, 16:15
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Dzielnicowy i „książkowa” Pola o bezpieczeństwie najmłodszych © KPP w Braniewie
BRANIEWO. Podejmowanie działań ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym to aktywność, która stanowi nieodzowną część policyjnej służby. Choć panujące pandemiczne obostrzenia znacznie utrudniają kontakt w realu, to funkcjonariusze odnajdują sposoby, by edukować maluchy.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie przywitali specjalnego gościa. Na dużym ekranie dzieci zobaczyły dzielnicowego – asp. Jacka Gawrysia. Z uwagi na panujące obostrzenia związane z przeciwdziałaniem COVID-19 policjant nie mógł spotkać się z maluchami w ich szkole. Ale „dla chcącego nic trudnego!”.

Korzystając z dobrodziejstw internetu dzielnicowy „zajrzał” do uczniów online. Tematem profilaktycznej prelekcji było oczywiście bezpieczeństwo – nie tylko w szkole, ale i w miejscu zamieszkania. Policjant na specjalną lekcję zabrał także swoją książkową koleżankę – Polę. Fikcyjna postać, której zadaniem jest ustrzec dzieci przed zagrożeniami, tym razem edukowała małych słuchaczy w kwestii spotkań z obcym zwierzęciem. Dzielnicowy Gawryś odczytał uczniom historyjkę pt. „Najlepszy przyjaciel człowieka”, a następnie zaprosił dzieci do dyskusji. Spotkanie przebiegło w przesympatycznej atmosferze, przy dużym zaangażowaniu pierwszoklasistów.

Kolejne prelekcje online już niebawem!

 

 

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe