Nowy strażak złożył ślubowanie

  • 22.11.2021, 17:51
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Nowy strażak złożył ślubowanie © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie obyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego strażaka, który rozpoczął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Braniewie.

Ślubowanie złożył nowy funkcjonariusz PSP – strażak Przemysław Brzoza. Przyjął je komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek.

Bryg. Ścibiorek podkreślił, że ślubowanie to bardzo uroczysty i podniosły moment w życiu zawodowym każdego strażaka.
— Każdy funkcjonariusz reprezentuje tę zasłużoną formację nie tylko w czasie służby, ale także poza nią — mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek. — Zawód strażaka to nie tylko praca, ale również służba wobec obywateli.

Na zakończenie uroczystości str. Przemysław Brzoza złożył podpis pod aktem ślubowania, pieczętując ten ważny moment w karierze zawodowej.
— Nowo przyjętemu strażakowi życzymy powodzenia i witamy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej — mówi bryg. Ścibiorek.

Podejmując służbę w PSP strażak składa ślubowanie według następującej roty: „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe