Znęcał się nad ojcem i swoją partnerką

  • 19.11.2021, 16:40
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Znęcał się nad ojcem i swoją partnerką
PIENIĘŻNO. 29-latek znęcał się nad ojcem i swoją partnerką. Teraz najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi – w sądzie zapadła bowiem decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu.

Na początku tego tygodnia do policjantów z Posterunku Policji w Pieniężnie zgłosił się mieszkaniec pobliskiej miejscowości, który powiadomił, że obawia się swojego syna. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 29-latek stosuje wobec ojca przemoc fizyczną oraz psychiczną, a także znęca się innym członkiem rodziny.
Po wysłuchaniu mężczyzny policjanci wiedzieli, że jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa pokrzywdzonym jest odizolowanie sprawcy.

Prosto z posterunku dzielnicowi pojechali pod wskazany adres, nie zastali tam jednak 29-latka.

Policjanci wiedząc, że swoim zachowaniem mężczyzna stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia domowników, podjęli decyzję o wydaniu wobec 29-latka nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia. Na tym jednak nie poprzestano. W trosce o bezpieczeństwo pokrzywdzonych funkcjonariusze cały czas monitorowali sytuację i dążyli do zatrzymania sprawcy przemocy domowej. Tak też się stało.

Jeszcze tego samego wieczoru (15 listopada) 29-latek trafił do braniewskiej komendy, a policjanci wciąż gromadzili materiał dowodowy przeciwko sprawcy. Kryminalni przedstawili podejrzanemu dwa zarzuty – znęcania się nad ojcem oraz swoją partnerką. W czwartek (18 listopada) sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz funkcjonariuszy i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

Za przestępstwo znęcania się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe