Zabezpieczenie i szkolenie przy przejeździe wojskowej kolumny

  • 22.11.2021, 15:45 (aktualizacja 22.11.2021, 15:47)
  • Inf. prasowa 43blp w Braniewie
Zabezpieczenie i szkolenie przy przejeździe wojskowej kolumny © 43blp w Braniewie
BRANIEWO. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie zabezpieczali przejazd kolumny pojazdów z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, która przemieszczała się na poligon w Orzyszu na ćwiczenia taktyczne Tumak-21.

Zadanie przeprowadzono w ramach współdziałania WOT z wojskami operacyjnymi w stałym rejonie odpowiedzialności. Sekcja żołnierzy z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie otrzymała polecenie ubezpieczenia przemieszczenia kolumny pojazdów wojsk operacyjnych po drodze krajowej nr 54.

— Żołnierze sprawdzili przepusty na drodze przejazdu, zorganizowali ubezpieczenie bezpośrednie na dwóch skrzyżowaniach oraz system posterunków obserwacyjnych w rejonie skrzyżowania drogi krajowej 54 z S22 — relacjonuje ppor. Karolina Klonowska, dowodząca żołnierzami w trakcie realizacji zadania. — Szczególną uwagę zwrócono na możliwość działania grup dywersyjno-rozpoznawczych przeciwnika oraz osób mogących zakłócić bezkolizyjne przemieszczenie kolumny marszowej.

Ćwiczenie pod kryptonimem Tumak-21 jest największym przedsięwzięciem szkoleniowym realizowanym przez 16 Dywizję Zmechanizowaną w 2021 roku. Jego scenariusz zakłada realizację zagadnień nie tylko na obszarze Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu, ale także obejmie pobliskie tereny województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W ćwiczeniu będzie uczestniczyło około 6 tys. żołnierzy. Jednym z zadań będzie prowadzenie działań taktycznych we współdziałaniu z pododdziałami sojuszniczymi, w tym z Wojskami Obrony Terytorialnej.

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 43blp w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe