Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Grali o pierwsze miejsce. Stracili bramkę w ostatnich sekundach

BRANIEWO. 8. kolejka Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Najważniejszym spotkaniem był mecz pomiędzy De Reiger i Mundurowymi. O wyniku meczu zadecydował strzał Prochny.

Autor: © BALPN Team

W pierwszym spotkaniu 8. kolejki BALPN spotkały się debiutujące w lidze zespoły Benfici Klisino i Jogo Bonito. W tym pojedynku w grze obu zespołów było widać wiele fantazji, a zarazem zaciętości, gdyż każda z drużyn chciała rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Lepsza i skuteczniejsza była drużyna Jogo Bonito, która wygrała 3:1.

Tuż po tym spotkaniu doszło do pierwszego szlagierowego spotkania tej kolejki, w którym spotkały się drużyny De Reiger i Mundurowych. Obie ekipy składające się głównie z zawodników służb mundurowych przystąpiły do spotkania w okrojonych składach co nie wpłynęło na poziom gry zespołów. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, więcej z gry mieli Mundurowi, a od utraty bramki lidera uratował słupek. W drugiej połowie szczęście uśmiechnęło się do Pszczół, w niegroźnej sytuacji Śniegu wykorzystał swoje doświadczenie i wyprowadził lidera na prowadzenie. Pszczoły nie cieszyły się długo z prowadzenia, bo po kilkudziesięciu sekundach Komorowski doprowadził do remisu. Oba zespoły miały jeszcze swoje okazje do strzelenia bramek, ale brakowało skuteczności. Gdy wydawało się, że sędzia zakończy spotkanie na 15 sekund przed końcem spotkania strzał Prochny pod nogami bramkarza dał zwycięstwo liderowi. Tym samym Mundurowi utracili szansę na pierwsze miejsce w tabeli.

Popis gry w spotkaniu Warmii z Oldboysami dał młody Sadowski, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców dając upragnione, pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Oldboysom. Niestety, Warmia rozegrała kiepskie spotkanie. Stać ją było tylko na honorową bramkę, a z taką grą chyba do końca rundy pozostanie czerwoną latarnią rozgrywek.

Bardzo dobre spotkanie mogliśmy oglądać w kolejnym spotkaniu tej kolejki, w którym naprzeciw siebie stanęły Słodkie Sny i rozpędzony Talent Team. Początek należał do Słodkich Snów, które po ładnej zespołowej akcji wyszły na prowadzenie. Potem akcje Słodkich Snów traciły na wartości z każdą minutą, a w ich akcjach nie było porywu z pierwszych minut spotkania, kolejne bramki strzelane przez Talent Team tym bardziej podcinały skrzydła rywalowi. Drużyna pokazała bardzo dobry futbol. Zagrała przede wszystkim zespołowo co było receptą na zwycięstwo w tym pojedynku 5:2.

Spotkanie Apartamentu z Granicą Zagaje zostało przełożone.