„Cyfrowa Gmina”. Pół miliona dotacji

  • 16.11.2021, 17:12
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
„Cyfrowa Gmina”. Pół miliona dotacji © UM w Braniewie W spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie oprócz samorządowców z Warmii i Mazur uczestniczyli minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Artur Chojecki oraz parlamentarzyści: Iwona Arent, Jerzy Małecki i Robert Gontarz
BRANIEWO. Ponad pół miliona złotych z projektu finansowanego z Funduszy Europejskich zasili wkrótce budżet Braniewa.

— Pieniądze te przeznaczymy na rozwijanie stopnia cyfryzacji, w tym między innymi na nowy sprzęt i oprogramowanie niezbędne do sprawnego funkcjonowania samorządu — mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. — Minionych kilkanaście miesięcy dobitnie pokazało, jak bardzo pomocne mogą być nowoczesne narzędzia, jednak warto rozwijać się w tym kierunku, nie tylko z obawy przed pandemią i potencjalnym lockdownem. Odpowiednie wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy znacząco podnosi jakość świadczonych usług, skraca czas i redukuje formalności związane z załatwieniem poszczególnych spraw urzędowych.

Dofinansowanie można przeznaczyć na zadania związane z cyfryzacją urzędów Jednostek Samorządu Terytorialnego i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej. Można również wydatkować je na edukację cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji. Pieniądze mogą być również przeznaczone na analizę stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.
 
— Pandemia COVID-19 pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Wiele urzędów szybko i sprawnie przeniosło swoje działanie do sieci. Przygotowanie gmin do realizacji tego typu działań nie zawsze jest jednak możliwe i nie zawsze odpowiada oczekiwaniom mieszkańców. Problemy są różne – czasem to braki sprzętowe, czasem niewystarczające kompetencje cyfrowe urzędników. W rozwiązywaniu tych wszystkich problemów pomoże program „Cyfrowa gmina” — czytamy na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego.

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe