Z dumą służę Ojczyźnie i zawsze będę bronić jej niepodległości i granic

  • 10.11.2021, 21:23 (aktualizacja 11.11.2021, 10:27)
  • Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Z dumą służę Ojczyźnie i zawsze będę bronić jej niepodległości i granic © Paulina Kucińska / 4 W-MBOT
BRANIEWO-OLSZTYN. Żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, wspólnie z innymi żołnierzami 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej spotkali się na placu apelowym w Olsztynie na uroczystym apelu, by uczcić odzyskanie niepodległości.

Dowódca brygady – płk Mirosław Bryś – dziękując żołnierzom i pracownikom za służbę wyróżnił ich medalami, odznakami brygadowymi, listami pochwalnymi ze zdjęciem na tle sztandaru wojskowego i awansami.

Wśród wyróżnionych i awansowanych znalazła się porucznik Edyta Grodź – dowódca plutonu w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie. Pani porucznik otrzymała pismo pochwalne na tle sztandaru oraz awans na stopień porucznika.

— Zawodową służbę wojskową rozpoczęłam w 2011 roku, jako żołnierz 3 batalionu logistycznego w Glewicach podlegający pod 1 Brygadę Logistyczna w Bydgoszczy — mówi por. Grodź. — Noszenie munduru to nie tylko duma, ale przede wszystkim obowiązek. Obowiązek do podwyższania swoich kwalifikacji oraz zwiększania swoich umiejętności. Dziś zostałam wyróżniona przez dowódcę brygady pismem pochwalnym ze zdjęciem na tle sztandaru, awansowałam również na wyższy stopień wojskowy. To zaszczyt i wyróżnienie być docenionym przez swoich przełożonych za codzienną służbę, która w szeregach tej brygady trwa już ponad 2 lata. Każdego dnia dokładam swoją cegiełkę do budowania 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie na stanowisku dowódcy plutonu i dążę do bycia jeszcze lepszym żołnierzem. Z dumą służę Ojczyźnie i zawsze będę bronić jej niepodległości i granic.

Terytorialność dla żołnierzy OT oznacza gotowość do obrony i wspierania swoich rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wprost wywodzi się ich misja: „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”.
— Jesteśmy przekonani, że w ten sposób wnosimy wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości naszego kraju — mówią żołnierze, nazywani także terytorialsami.

Żołnierze 4 Brygady OT dnia 11 listopada będą obecni w wielu większych i mniejszych miastach podczas wojewódzkich i powiatowych obchodów w województwie warmińsko-mazurskim – m.in. w Olsztynie, Ostródzie, Giżycku, Ełku i Elblągu. Obecni będą tam także rekruterzy brygady, którzy przybliżą służbę w szeregach terytorialsów. Najbliższe szkolenia wojskowe odbędą się w grudniu i styczniu pod hasłem „Ferie w mundurze”.

 

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek
Tomek 13.11.2021, 19:14
Rozumiem że Pani Porucznik zaraz po zakończeniu tego festynu udała się na wschodnią granicę w celu przełożenia swoich słów na czyny?
Krzysztof
Krzysztof 09.02.2022, 05:02
A ja rozumiem, że Pan Tomasz w razie mobilizacji porzuci internetowe trollowanie i zamelduje się na wschodniej granicy, która tak go frapuje i pod komendą Pani Porucznik zrobi co do niego nalezy. Nie pozdrawiam.
Żołnierz
Żołnierz 14.11.2021, 15:29
Zapewniam Pana , że każdy żołnierz ( nie tylko z Braniewa ) jest w pełnej gotowości do podjęcia działań . Pani porucznik również ! Pozdrawiam.
Adam
Adam 13.11.2021, 20:01
Zapewne pani Porucznik – tak jak wszyscy żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej – pozostaje w 6-godzinnej gotowości do wyjazdu na granicę. To standard tak dla oficera, jak i dla wszystkich innych żołnierzy.

Pozostałe