Pies na papierosy. Rita wykryła kontrabandę

  • 10.11.2021, 14:49
  • mł. asp. Marta Rosiak, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie
Pies na papierosy. Rita wykryła kontrabandę © IAS w Olsztynie
GRZECHOTKI. 900 paczek nielegalnych papierosów wskazała Rita – pies służący w olsztyńskiej Służbie Celno-Skarbowej. Kontrabanda była ukryta w elementach konstrukcyjnych pojazdu.

W ubiegłym tygodniu, podczas odprawy w ruchu towarowym na przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do kontroli szczegółowej pustą ciężarówkę na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Kontrolę przeprowadzono z wykorzystaniem psa służbowego – Rity.

Dzięki wskazaniom czworonoga znaleziono 500 paczek papierosów, które znajdowały się w miejscu łączenia naczepy pojazdu z ciągnikiem. Na kierowcę – obywatela Federacji Rosyjskiej – nałożono mandat w wysokości 10 tys. złotych.
 
Dzień później podczas kontroli kolejnej rosyjskiej ciężarówki, Rita zaznaczyła deskę rozdzielczą i dach pojazdu, jako potencjalne miejsca ukrycia kontrabandy. Okazało się, że we wskazanych elementach konstrukcyjnych ukryte było 400 paczek nielegalnych papierosów.

W obu przypadkach papierosy zajęto i zdeponowano w magazynie Oddziału Celnego. W przypadku drugiego ujawnienia wszczęto postępowanie karne skarbowe.

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

mł. asp. Marta Rosiak, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe