Mieszkańcy gminy Lelkowo będą świętować

  • 09.11.2021, 14:59
  • Inf. prasowa UG w Lelkowie
Mieszkańcy gminy Lelkowo będą świętować © Archiwum UG w Lelkowie
LELKOWO. W najbliższą środę (10 listopada) uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele w Lelkowie rozpoczną się gminne obchody Święta Niepodległości.

Na obchody Święta Niepodległości w gminie Lelkowo zapraszają wszystkich mieszkańców wójt Gminy Lelkowo Łukasz Skrzeszewski i przewodniczący Rady Gminy w Lelkowie Jarosław Koziej.

Program:
10:00 – msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej (kościół rz.-kat. pw. Najświętszej Maryi Panny w Lelkowie),
11:00 – uroczysty przemarsz pod kamień upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Podniesienie flagi narodowej na maszt przy Szkole Podstawowej w Lelkowie, według ceremonii wojskowej z udziałem Kompanii Honorowej 9BBKPanc.
Następnie spotkanie okolicznościowe połączone z montażem słowno-muzycznym w Gminnym Centrum Kultury w Lelkowie.
Ponadto pokaz sprzętu służb mundurowych, polowy poczęstunek – grochówka.

 


Do obchodów Narodowego Święta Niepodległości już wcześniej przygotowywali się najmłodsi mieszkańcy Gminy Lelkowo. W Gminnym Centrum Kultury w Lelkowie dzieci w ramach „Warsztatów patriotycznych” przygotowały zaproszenia na obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz kotyliony w barwach narodowych.

 

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UG w Lelkowie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 10.11.2021, 10:47
Tylko dlaczego w zwykły dzień pracujący i szkolny. Zawsze było obchodzone 11 listopada. Po to ustalono ten dzień wolnym od pracy aby można było uczestniczyć w obchodach Święta Niepodległości. Widać w gminie Lelkowo święto nie jest dla wszystkich

Pozostałe