Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Pierwsza porażka Słodkich Snów i pokaz siły De Reiger

BRANIEWO. W 7 kolejce Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej pierwszej porażki doznały Słodkie Sny i straciły drugie miejsce na rzecz Mundurowych. Kolejnych porażek doznały także drużyny Warmii i Oldboys Braniewo. Pokaz siły zaprezentował lider – zespół De Reiger, który rozgromił kolejnego przeciwnika. Może już dzisiaj (we wtorek, 8 listopada) dojdzie do powstrzymania świetnej passy Pszczół, bo czeka ich arcyważne spotkanie z wiecznym przeciwnikiem czyli Mundurowymi, którzy są tuż za plecami De Reiger.

Autor: © BALPN Team

W pierwszym spotkaniu 7. kolejki nikt nie liczył na niespodziankę w meczu Apartamentu z Oldboys Braniewo. I takiej niespodzianki nie było, mimo że tym razem Oldboysi zaprezentowali się o wiele lepiej, nie mieli jednak za wiele do powiedzenia w spotkaniu z tak utytułowanym przeciwnikiem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Apartamentu.

W drugim meczu FC 2020 podejmował Talent Team. Przez większą część spotkania byli równorzędnym przeciwnikiem a nawet w pierwszej połowie przeważali, mimo to doznali wysokiej porażki 1:6. To spotkanie podobało się zebranym kibicom oglądającym zmagania podczas 7. kolejki BALPN na orliku MOS Zatoka. Przede wszystkim mecz był zacięty i ciekawy, toczony w szybkim tempie. Działo się pod obiema bramkami i trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa. Wszystko to trwało jednak do czasu. Ostatnie 7 minut to popis gry Talent Team, którym wychodziło wszystko a przeciwnikowi nic, składne akcje kończone były ładnymi bramkami, które dały wysokie zwycięstwo TT.

Do szlagierowego spotkania doszło w trzecim pojedynku tej kolejki, w którym spotkały się dwa niepokonane jeszcze w tych rozgrywkach zespoły Mundurowych (zajmujących trzecie miejsce w tabeli) i wicelidera Słodkich Snów. Jak zawsze w spotkaniu tych drużyn nie zabrakło emocji, zwrotów akcji i ładnej kombinacyjnej piłki z obu stron. Zgodnie z tradycją w pierwszej połowie na prowadzenie wyszły Słodkie Sny. Stróże prawa mieli swoje okazje, przeważali ale nie byli w stanie strzelić bramki wyrównującej. Druga połowa nie zaczęła się obiecująco dla Mundurowych, bo Słodkie Sny po błędzie obrońcy podwyższyły prowadzenie i miały kolejną idealną sytuację bramkową, której nie wykorzystały. A takie sytuacje się mszczą. Mundurowi zaczęli się rozpędzać i grać jeszcze lepiej, a przede wszystkim w końcu skutecznie strzelając bramki i odrabiając straty. Słodkie Sny po wyrównaniu przez Mundurowych zupełnie się podłamali, a Komorowski strzelił dwie piękne bramki z rzutu rożnego i wolnego dające zwycięstwo stróżą prawa 4:2.

W czwartym meczu zwycięstwo odniosła Granica Zagaje, pewnie pokonując w swoim spotkaniu młodzież z Benfici Klisino 3:0. Przyjezdni z Zagaj tylko na początku spotkania mieli problem, po uspokojeniu gry przejęli inicjatywę i to dało im upragnione bramki, a klasę pokazał Wójcicki, który był autorem wszystkich bramek.

W piątym spotkaniu meczu lidera z outsiderem nie było niespodzianki. Warmia po ostatnim obiecującym spotkaniu tym razem była tłem dla dobrze dysponowanego i zdyscyplinowanego zespołu De Reiger, w szeregach których brylowali Gruszka, Prochna i Pszczołowski. Lider odniósł kolejne wysokie zwycięstwo 10:1.