Podleśne – najbardziej estetyczna wieś

  • 22.10.2021, 18:54
  • Inf. prasowa UG w Braniewie
Podleśne – najbardziej estetyczna wieś © Archiwum UG w Braniewie
GMINA BRANIEWO. Miejscowość Podleśne wygrała w kategorii wieś w XXV. edycji konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2021”, zorganizowanego przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.

W konkursie wystartowały trzy wsie z Gminy Braniewo: Ułowo, Podleśne i Żelazna Góra. Podleśne i Żelazna Góra zakwalifikowały się dalej i otrzymały nagrodę finansową w wysokości odpowiednio 2 tys. złotych i 750 złotych.

— Serdecznie gratuluję zapału i cierpliwości, a także dziękuję za włożoną ciężką pracę na rzecz sołectwa — mówi wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus. — Miejscowości Ułowo niestety nie udało się zakwalifikować ale głowa do góry. Wiem, że się staraliście i efekt waszej ciężkiej pracy można dostrzec przejeżdżając przez miejscowość – za to wszystkim zaangażowanym w inicjatywę serdecznie dziękuję – dla mnie wygraliście!

Podsumowanie konkursu odbyło się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Obecni byli na nim przedstawiciele miejscowości Podleśne i Żelazna Góra oraz wójt Jakub Bornus.

— Rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą wieś z terenu gmin należących do Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich związane jest z pozytywnymi efektami wspólnej pracy wszystkich mieszkańców wsi, których działania wpływają na poprawę stanu ekologicznego i estetycznego wsi należącej do gminy będącej członkiem Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich — dodaje Bornus.

Organizatorzy podziękowali i pogratulowali wysiłku i pracy włożonej w poprawę estetyki wsi. W konkursie bowiem oceniany był nie tylko ogólny wygląd, ład i porządek (w tym stan chodników i dróg do zagród), ale także stan ogrodzeń czy czystość posesji. Jednocześnie oceniano dbałość o stan budynków – w tym użyteczności publicznej – oraz ochronę, pielęgnację i kształtowanie środowiska.
 

Organizatorzy konkursu
Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UG w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maria Magdalena
Maria Magdalena 24.10.2021, 14:54
Gdynia pozdrawia Podleśne 😀

Pozostałe