Nasza Krew – Nasza Ojczyzna. Po kolejnej zbiórce krwi

  • 19.10.2021, 16:03
  • Jacek Wojtalik, prezes Klubu HDK PCK przy PSG w Braniewie
Nasza Krew – Nasza Ojczyzna. Po kolejnej zbiórce krwi © Klub HDK PCK przy PSG w Braniewie
BRANIEWO. Niemal 16 litrów krwi oddano podczas ostatniej zbiórki krwi przeprowadzonej w Kolejowym Przejściu Granicznym w Braniewie.

To już piąta w tym roku akcja krwiodawcza, zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie. Akcję zabezpieczali pracownicy Oddziału Terenowego RCKiK w Elblągu i Pasłęku.

Krwiodawcy nie zawiedli, pomimo czasowego wstrzymania poboru krwi grupy AB RhD+. Do punktu poboru zgłosiło się 38 osób. Ze względów zdrowotnych czworo nie mogło oddać krwi w tym dniu.

35 Honorowych Dawców Krwi oddało 15 750 ml krwi pełnej. Zebrana krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, a stąd do wszystkich potrzebujących z Warmii i Mazur.
Wśród krwiodawców znalazły się trzy osoby, które rozpoczęły przygodę z krwiodawstwem, oddając krew po raz pierwszy w życiu. Liczną jedenastoosobową grupę stanowiły panie, które krew mogą oddać tylko 4 razy w roku (porównując do mężczyzn, oddających krew nawet 6 razy).

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej zbiórki krwi służb mundurowych pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” trwać będzie do połowy grudnia i jest ona formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.
Kolejny pobór krwi w tym roku – organizowany przez Klub HDK PCK przy PSG w Braniewie – już 14 grudnia.

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Jacek Wojtalik, prezes Klubu HDK PCK przy PSG w Braniewie

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe