Pożegnamy dyrektora Piotra Danielewicza. Pogrzeb w tę sobotę

  • 15.10.2021, 17:27 (aktualizacja 15.10.2021, 17:29)
  • red.
Pożegnamy dyrektora Piotra Danielewicza. Pogrzeb w tę sobotę
BRANIEWO. 16 października pożegnamy zmarłego Piotra Danielewicza, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie.

Wyprowadzenie urny z domu przedpogrzebowego przy ul. Botanicznej w Braniewie odbędzie się 16 października (sobota), o godz. 09:45.
Msza św. żałobna odprawiona zostanie tego samego dnia w kościele św. Katarzyny – o godz. 10:00.

Pogrzeb odbędzie się 16 października, na cmentarzu Oliwskim w Gdańsku.
Wyprowadzenie z Kaplicy Oliwskiej o godz. 14:00.

 

Piotr Jacek Danielewicz urodził się 9 lutego 1957 roku w Gdańsku. Ukończył Technikum Budowy Okrętów, a następnie podjął studia na Politechnice Gdańskiej. Po dwóch latach przerwał studia i odbył zasadniczą służbę wojskową w pułku budowlano – inżynieryjnym. Po odbyciu służby jednocześnie podjął pracę i naukę, kończąc kurs pedagogiczny w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i wyższe studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, uzyskując tytuł magistra techniki.
W latach 1981-86 pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 60 w Gdańsku i innych placówkach oświatowych. Od 1986 roku związany był z Braniewem, podejmując pracę w Zespole Szkół Budowlanych jako nauczyciel przedmiotów elektrycznych, chemii i fizyki. Jednocześnie działał w harcerstwie i PTTK, był instruktorem i pełnił funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej.
Na stanowisko dyrektora ZSB powołany został w roku 1991. Od tej pory pełnił tę funkcję aż do śmierci. Jako dyrektor włożył wiele wysiłku w rozwój szkoły i dostosowanie jej oferty edukacyjnej do potrzeb lokalnego rynku. W tym czasie ZSB stał się największą szkołą w powiecie braniewskim, kształcąc zarówno młodzież, jak i dorosłych.
Piotr Danielewicz pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Braniewie. W latach 1994 -1998, kiedy przewodniczył Komisji Oświaty i Kultury a także w latach 1998 – 2002, pracując między innym w komisji Polityki Gospodarczej.
Piotr Danielewicz aktywnie działał w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Kadry Kierowniczej Oświaty, które na bieżąco współpracuje z Ministerstwem Edukacji Narodowej w kwestii opiniowania i tworzenia prawa oświatowego.
Za swoją działalność zawodową i społeczną był wielokrotnie nagradzany nagrodą Starosty Braniewskiego, Elbląskiego Kuratora Oświaty oraz Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. W roku 2009 za szczególne zasługi w dziedzinie oświaty Minister Edukacji Narodowej uhonorował Piotra Danielewicza Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W roku 2012 od Prezydenta RP Piotr Danielewicz otrzymał Złoty Medal za Wieloletnią Służbę.
Piotr Jacek Danielewicz zmarł 6 października 2021 roku.

(źródło: strona internetowa Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie)

 

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe