Oprócz węgla były też papierosy

  • 15.10.2021, 15:24 (aktualizacja 15.10.2021, 15:28)
  • mł. asp. Marta Rosiak, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie
Skaner wykrył papierosy ukryte w wagonie z węglem
loadingŁaduję odtwarzacz...
BRANIEWO. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Braniewie ujawnili nielegalne papierosy w pociągu przewożącym węgiel z Rosji. Kontrabandę wskazał skaner do prześwietlania wagonów.

Na początku października na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili 90 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w składzie węgla w pociągu jadącym z Rosji.

Do kontroli wykorzystano wielkogabarytowy skaner RTG. Funkcjonariusz dokonujący interpretacji obrazu zauważył nieprawidłowości. W obrazie widoczna była inna gęstość towaru i jego regularne rysy. Okazało się, że pod dość cienką warstwą węgla ukryte były kartony z papierosami.

Skaner wykorzystywany do prześwietlania wagonów został oddany do użytku w czerwcu 2021 r. W urządzeniu zastosowano nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz oprogramowanie zapewniające skanowanie 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, w każdych warunkach pogodowych. Skaner służy do wykrywania nielegalnych towarów, materiałów wybuchowych, a w szczególności do wykrywania skrytek w elementach konstrukcyjnych. wszystkich rodzajów wagonów towarowych i kontenerów.

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

mł. asp. Marta Rosiak, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kolejarz
Kolejarz 18.10.2021, 12:01
I podobno był też szampan ale chyba o tym nikt nie wspomniał
Lesz
Lesz 15.10.2021, 23:59
Białoruskie?

Pozostałe