Nowe miejsce, nowe pomieszczenia

  • 13.10.2021, 16:14 (aktualizacja 13.10.2021, 16:17)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Nowe miejsce, nowe pomieszczenia © Starostwo Powiatowe w Braniewie
BRANIEWO. Do końca listopada w budynku liceum ogólnokształcącego przy ul. Sikorskiego w Braniewie zakończą się prace związane z adaptacją pomieszczeń na Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Trwające prace remontowe pozwolą na przeniesienie poradni (mieszczącej się obecnie przy ul. Kościuszki 105A w Braniewie) do nowej siedziby. Na ten cel zaadaptowano pomieszczenia znajdujące się w budynku w Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego.

— Prace adaptacyjne mają być ukończone do końca listopada — mówi wicestarosta braniewski Krzysztof Kowalski. — Dzięki zmianie siedziby znacząco poprawi się komfort pomocy psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej dla dzieci i ich rodziców oraz warunki pracy dla pracowników poradni.

W budynku wygospodarowano 14 pomieszczeń. Koszt ich przystosowania to około 250 tys. złotych.

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Braniewie jest placówką oferującą specjalistyczne usługi charakteryzujące się profesjonalizmem, rzetelnością i indywidualnym podejściem do każdego klienta. Polegają one głównie na diagnozie oraz szeroko rozumianej bezpośredniej pomocy psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej dla dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli z powiatu braniewskiego. Poradnia wspiera również młodzież w wyborze zawodu i dalszej drogi kształcenia. Wspomaga  przedszkola, szkoły i placówki w zakresie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Wspiera placówki oświatowe w działaniach na rzecz ich rozwoju.

WIĘCEJ informacji na stronie internetowej Poradni  Psychologiczno-Pedagogicznej

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe