Ile kalorii spala się podczas biegania?

  • 11.10.2021, 21:24
  • Materiał zewnętrzny
Ile kalorii spala się podczas biegania?
Bieganie jest jedną z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej. Pomaga nie tylko w utrzymaniu kondycji, ale również w wyciszeniu i uspokojeniu psychicznym.

Osoby biegające często słuchają w tym samym czasie muzyki, odprężają się po ciężkim dniu i nabierają siły na nowe doświadczenia. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile kalorii spala się podczas biegania?

Chęć zrzucenia zbędnych kilogramów głównym powodem zaczęcia przygody z bieganiem

Bardzo duża część osób decyduje się na bieganie, ze względu na problemy z nadwagą. Jest to bowiem doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów a w późniejszym czasie utrzymanie wagi. Zachowanie balansu pomiędzy spożywanymi kaloriami a wysiłkiem fizycznym jest bardzo ważne dla zdrowia organizmu. Utrzymanie sylwetki w dobrym stanie pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale również na samopoczucie i psychikę.

Ile kalorii spala się podczas biegania?

Ile kalorii spala się podczas biegania? Precyzyjna odpowiedź na to pytanie nie jest niestety taka prosta. Kwestia ta zależy od bardzo wielu czynników. Są to głównie parametry biegacza- waga, wzrost, płeć i naturalna szybkość przemiany materii. Dodatkowo dużą rolę w tej kwestii odgrywa typ treningu oraz tempo biegu.

Ile kalorii spalamy w zależności od rodzaju biegu?

Przy przeliczaniu kalorii spalanych podczas biegania można przyjąć pewne uproszczone wartości. Biegnąc tempem 6km/h, człowiek jest w stanie przebiec około 10 kilometrów w ciągu godziny. To oznacza, że w takim przypadku kalorii spalimy około 620. Analogicznie, jeżeli zmniejszy się tempo biegu, można pokonać dłuższą odległość i stracić więcej kalorii. W bardzo łatwy sposób można więc obliczyć takie wartości. W internecie znaleźć można wiele prostych kalkulatorów, które pomagają w szacowaniu utraconych kalorii. Zwykle podczas uzupełniania danych podaje się również informacje takie, jak wzrost, płeć i waga. Dzięki nim, w jeszcze dokładniejszy sposób można dowiedzieć się, jak szybko tracimy zbędne kilogramy.

Ile kalorii spala bieganie truchtem, a ile ze zmiennym tempem?

Ilość kalorii spalanych podczas biegania w dużej mierze uzależniona jest od tego, jak wymagający trening wykonujemy. Bieganie truchtem wybierają zwykle osoby początkujące. W takich przypadkach ilość spalonych kalorii będzie oczywiście mniejsza. Nie należy się jednak tym absolutnie zrażać. Najlepiej powoli zwiększać intensywność treningów, co zdecydowanie w długotrwałej perspektywie przyniesie znaczące rezultaty. Trening interwałowy, czyli ze zmieniającym się tempem jest zaś bardzo korzystny. Pozwala na spalanie kalorii w krótkim czasie. Każdy rodzaj biegu pozytywnie wpływa na kondycję i samopoczucie biegacza.

Materiał zewnętrzny

Podziel się:


Pozostałe