Chcieli nielegalnie przekroczyć granicę

  • 11.10.2021, 14:24
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Chcieli nielegalnie przekroczyć granicę © WMOSG
GRZECHOTKI. Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Rosji. Jeden do kontroli granicznej okazał sfałszowane prawo jazdy, drugi zaś zmienił swoje nazwisko.

8 października do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się 35-letni Rosjanin mieszkający w Niemczech. Mężczyzna do kontroli granicznej przedstawił łotewskie prawo jazdy.

W trakcie odprawy funkcjonariusz SG szczególną uwagę zwrócił na nieprawidłowości w blankiecie. Okazało się, że dokument o takim numerze nie istnieje.

Dwa dni później zatrzymano 31-letniego obywatela Rosji. Podróżny podjechał do odprawy również na kierunku wyjazdowym z Polski. Użył podstępu zmieniając swoje nazwisko.
Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego za wcześniejsze oszustwa, miał zakaz wjazdu i pobytu na terytorium państw Schengen do kwietnia 2022 roku.

Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw. Usłyszeli zarzuty i poddali się dobrowolnie karze.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.10.2021, 17:13
Czy pojechał do nich lekarz i fundacje?! czy tylko teleporada?

Pozostałe