Napalm. Pokonanie toru i ewakuacja z płonącego pojazdu

  • 08.10.2021, 18:30 (aktualizacja 08.10.2021, 18:30)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Napalm. Pokonanie toru i ewakuacja z płonącego pojazdu © st. chor. szt. Krzysztof Surowiec, mł. chor. Andrzej Duda
BRANIEWO – MORĄG. Żołnierze z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej przygotowujący się do wyjazdu na X. zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa szkolili się w Morągu. Głównym zadaniem było pokonanie toru napalmowego.

Szkolenie odbyło się na przykoszarowym placu ćwiczeń, w jednostce wojskowej w Morągu. Tematem zajęć z zakresu OPBMR (obrony przed bronią masowego rażenia) była ochrona wojsk przed środkami zapalającymi oraz ewakuacja z palących się pojazdów. To obligatoryjne szkolenie przed wyjazdem na misję.

Żołnierze zapoznali się ze sposobami gaszenia napalmu – np. na płonących mundurach czy pojazdach – i zasadami udzielania pierwszej pomocy poparzonym poszkodowanym. Kulminacyjną częścią szkolenia było pokonanie przeszkód na torze napalmowym.
Pokonanie toru napalmowego to sprawdzian zarówno kondycji fizycznej żołnierzy, jak i ich odporności psychicznej. Zajęcia wymagały skupienia i zachowania szczególnej ostrożności.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe