Przeżyli razem pół wieku. Dostali medale, kwiaty i upominki

  • 07.10.2021, 18:57 (aktualizacja 07.10.2021, 18:58)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Przeżyli razem pół wieku. Dostali medale, kwiaty i upominki © UM w Braniewie
BRANIEWO. Trzynaście par małżeńskich pięćdziesiąt lat temu powiedziało sobie „tak”, zostając mężem i żoną. Złote Gody małżonkowie świętowali w braniewskim urzędzie miasta.

Pół wieku temu miłość i wierność ślubowali sobie Państwo Helena i Jerzy Federowicz, Jadwiga i Bronisław Głuszkiewicz, Romualda i Jan Jacewicz, Felicja i Edward Kotarscy, Zdzisława i Witold Łastówka, Krystyna i Zdzisław Mackiewicz, Sabina i Piotr Michałowscy, Danuta i Antoni Sładkiewicz, Barbara i Maciej Szczekutek, Halina i Mirosław Tomaszewicz, Janina i Stanisław Wierzańscy, Anna i Zdzisław Zakrzewscy i Krystyna i Eugeniusz Ziemniak.

Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki wręczył Jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta RP. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Tęcza Warmii”.

— Każda rocznica ślubu i jubileusz to wspaniała okazja do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku — mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. — Złote Gody to ważne wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe