Odpowie za kradzież sprzed niemal czterech lat

  • 07.10.2021, 15:29
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Odpowie za kradzież sprzed niemal czterech lat
BRANIEWO. Do 10 lat więzienia grozi 44-letniem mieszkańcowi powiatu braniewskiego, który pod koniec 2017 roku włamał się do pomieszczenia gospodarczego. Łup sprawcy oszacowano na 600 złotych, a on sam unikał odpowiedzialności przez ostatnie lata. Teraz sprawa będzie miał swój finał w sądzie.

Jak wynika z ustaleń policjantów, kilka lat temu (pod koniec 2017 r.), mężczyzna włamał się do pomieszczenia gospodarczego. Straty oszacowano na 600 złotych. Czynności podjęte wówczas na miejscu zdarzenia dopiero później zaowocowały dotarciem policjantów do sprawcy. Funkcjonariusze – pomimo upływu czasu – nie dawali za wygraną. Skrupulatna praca funkcjonariuszy przyniosła oczekiwany efekt – kryminalni ustalili personalia mężczyzny, który był odpowiedzialny za włamanie i doprowadzili go do komendy.

44-latek przyznał się do zarzuconego czynu. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Obsługa poważnych zdarzeń, przyjęcie zawiadomienia o przestępstwie, przesłuchanie świadków – to tylko niektóre z zadań kryminalnych. Pracując w takim wydziale policjanci wielokrotnie działają w stresie, wymaga się od nich dużej odporności psychicznej. Funkcjonariusze ci bowiem zabezpieczają dowody na miejscach najcięższych przestępstw, wykonują czynności tam, gdzie dostęp mają tylko nieliczni. W dużej mierze to właśnie od nich zależy sukces, czyli ustalenie i zatrzymanie przestępcy. Dociekając prawdy muszą radzić sobie nie tylko z reakcją ofiary, ale także sprawcy, a rozmowę prowadzić w taki sposób, by ustalić prawdziwy przebieg zdarzeń. Służba kryminalna bez wątpienia nie należy do łatwych, jednak satysfakcja, którą ze sobą niesie, rekompensuje trud podjętych działań. Bez ciężkiej pracy tych policjantów przestępcy czuliby się bezkarni.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe