Pancerniacy świętowali

  • 05.10.2021, 17:27 (aktualizacja 05.10.2021, 17:28)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Pancerniacy świętowali © 9BBKPanc.
BRANIEWO. Miniony piątek (1 października) był głównym dniem obchodów tegorocznego święta 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. W 2021 roku jednostka obchodzi 27. rocznicę swojego powstania. Świętować z brygadą mógł każdy chętny, bo z okazji jubileuszu zorganizowany został Dzień Otwartych Koszar.

Pancerniacy rozpoczęli świętowanie po mszy w intencji 9 brygady, która odprawiona została w kościele garnizonowym. Już na terenie jednostki żołnierze złożyli kwiaty pod pomnikiem patrona 9 brygady – króla Stefana Batorego. O godz. 11:00 na placu apelowym rozpoczęły się uroczystości z udziałem zaproszonych gości. 9 brygadę odwiedzili m.in. samorządowcy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek WP i byli dowódcy 9BBKPanc.

— Tegoroczne święto oraz wspaniały jubileusz 27-lecia  powstania jednostki są dla nas wydarzeniem szczególnym i niezwykle doniosłym oraz dniem wynagrodzenia za trud i oddanie w służbie dla naszej Ojczyzny — mówił w swoim przemówieniu dowódca 9 brygady płk Grzegorz Barabieda.

Obchody święta 9 brygady były okazją do podsumowania rocznej działalności oraz uhonorowania żołnierzy i pracowników za osiągnięcia w służbie i pracy. Były wyróżnienia, medale, odznaczenia i gratulacje, a także życzenia od braniewskich samorządowców. Świętowanie odbywało się w okrojonym gronie, bo żołnierze 9 brygady realizują aktualnie zadania związane z ochroną granic. Służą  też  na Łotwie w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

— Jako dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej jestem dumny z waszych dokonań w służbie i pracy dla dobra naszej Ojczyzny — mówi gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódca 16 DZ. — Dziękuję, że czynicie to z honorem, jednocześnie życzę kolejnych sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

Oficjalne uroczystości z okazji 27-lecia 9 brygady zakończyła defilada wojskowa z udziałem orkiestry wojskowej z Elbląga. Tymczasem dzień z brygadą przebiegał pod znakiem wielu atrakcji. Na placu zielonym odbywał się pokaz sprzętu 9BBKPanc. Goście mieli okazję zobaczyć m.in. czołgi PT-91, skosztować wojskowej grochówki i chleba wypieczonego na miejscu w piekarni polowej, która przyjechała z zaprzyjaźnionego z 9 brygadą 16 Pułku Logistycznego z Elbląga. Jedną z niespodzianek był także pokaz wyszkolenia kierowców  z 20 Brygady Zmechanizowanej z Bartoszyc, którzy zaprezentowali działanie Samobieżnego Przeciwlotniczego Zestawu Rakietowego POPRAD.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe