Jak wykorzystać pneumatyczny namiot ratowniczy

  • 30.09.2021, 11:39 (aktualizacja 30.09.2021, 11:45)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Jak wykorzystać pneumatyczny namiot ratowniczy © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. Braniewscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili cykl szkoleń z wykorzystaniem pneumatycznego namiotu ratowniczego NPS 37.

Namioty ratowniczo-pneumatyczne serii NPS mają szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystywane jako namioty ratownicze na miejscu działań do prowadzenia czynności ratowniczych, jako namioty medyczne, namioty kwatermistrzowskie, dowódczo-sztabowe. Mogą stanowić część składową mobilnych systemów dekontaminacyjnych. Mogą również stanowić moduł w budowie szpitali polowych, miejsc kwarantanny, itp. Przeznaczone są do wykorzystywania przez siły zbrojne, straż pożarną, obronę cywilną i inne podmioty ratownicze.

Namiot sprawia się przez napompowanie stelaża namiotu za pomocą pompki ręcznej, wentylatora elektrycznego lub butli sprężonego powietrza. Czas sprawiania namiotu przy pomocy pompki elektrycznej trwa do 5 minut. Dodatkowe wyposażenie namiotu to m.in. przenośna olejowa nagrzewnica powietrza z odprowadzeniem spalin, rękaw do dostarczania ciepła, oświetlenie wewnętrzne, kotara wewnętrzna, łóżka polowe, krzesła, stoliki, agregat prądotwórczy, przedłużacze.

Namiot wraz z wyposażeniem znajduje się na przyczepie logistycznej braniewskiej straży pożarnej.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe