Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Ruszył kolejny sezon amatorskiej piłki nożnej

BRANIEWO. Sympatyków, kibiców, jak i samych zawodników ucieszyła kolejna odsłona popularnej, nie tylko w rejonie braniewskim, Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Autor: © BALPN Team

Liga wyjątkowa, bo mająca swój początek w Braniewie i swoją historię pisaną każdego roku przez kolejne drużyny, nie tylko z Braniewa. Liga całkowicie amatorska, przygotowywana, koordynowana i kierowana przez prawdziwych entuzjastów piłki nożnej, którzy całe serce i swój prywatny czas poświęcają dla tej idei.

Kolejny sezon rozgrywek BALPN rozpoczął się we wtorek, 21 września. Na inaugurację sezonu 2021/2022 pierwszy gwizdek usłyszeli zawodnicy drużyn Apartamentu i FC 2020.

Zespoły pokazały ciekawe widowisko, w którym nie brakowało jednak chaosu. Mimo że zespoły stwarzały sytuacje bramkowe, to nie były w stanie ich wykorzystać, a bramkarze dzięki dobrze wykonanej pracy zachowali czyste konta. Drużyna FC 2020 stwarzała więcej sytuacji bramkowych, dwukrotnie Apartament przed stratą gola uratował słupek.

W drugim pojedynku zmierzyły się ze sobą Benfica Klisino z Warmią. Warmia, która grała w zmienionym składzie, nie przypominała drużyny z zeszłego sezonu. Za to należy pogratulować Benfice Klisino, która pewnie pokonała Warmię 3:1, notując wyśmienity debiut w BALPN.

Niestety dla drużyny Jogo Bonito pierwszy mecz w braniewskiej amatorce nie był już tak udany, ale przegrana z faworyzowaną drużyną Talent Team 0:2 na pewno ujmy nie przynosi. Zwłaszcza pierwsza bramka strzelona z dystansu, która odbiła się od lewego słupka, zasługuje na uznanie i mogła podobać się kibicom.

Pierwsze minuty spotkania Słodkich Snów z Granicą Zagaje zapowiadały wyrównany i zacięty pojedynek. Wynik otworzyły Słodkie Sny pod koniec pierwszej połowy i to był kulminacyjny zwrot w tym meczu. Słodkie Sny zaczęły z każdą minutą dominować na boisku. Kolejne bramki podcięły całkowicie skrzydła grającej do tej pory dobrą piłkę drużynie z Zagaj, która ostatecznie przegrała 0:5.

W oststnim pojedynku 1. kolejki BALPN spotkały się pierwsza i ostatnia drużyna ubiegłego sezonu. Drużyna De Reiger nie zawiodła i pewnie wygrała z Oldboys Braniewo 9:1, przez cały czas mając mecz pod kontrolą.

Spotkanie Mundurowych z FC Inazuma z Elbląga zostało przełożone na 28 września.

A już jutro (28 września) 2. kolejka BALPN. Mecze rozpoczynają się od godziny 17:00, na orliku „Zatoki”.