Będą kolejne remonty dróg powiatowych

  • 23.09.2021, 18:18
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Będą kolejne remonty dróg powiatowych © Starostwo Powiatowe w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. Powiat Braniewski zabiega o dofinansowanie remontów i modernizacji dróg powiatowych w roku 2022.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Powiat Braniewski złożył wnioski na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych na odcinkach: Krzekoty – Wyszkowo, Chruściel – Dąbrowa, Zawierz – Wielewo i przebudowę drogi w Szylenach (realizacja przewidziana na lata 2022-2023).

Rozstrzygnięte zostały przetargi na wykonanie dokumentacji technicznej na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Lelkowo – Kwiatkowo – poprawa warunków komunikacyjnych oraz na przebudowę przepustu mostu w ciągu drogi powiatowej Stara Pasłęka – Braniewo – poprawa warunków komunikacyjnych.

Obecnie w realizacji są trzy zadania wieloletnie. To przebudowa drogi powiatowej na odcinku Grzechotki – Żelazna Góra, poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi Pakosze – Pieniężno i poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi Płoskinia – Pakosze.

Rozstrzygnięte już zostały przetargi na zadania pod nazwą „Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi powiatowej”. Dotyczy to dróg na odcinkach Krzekoty – Wyszkowo, Biedkowo – Bogdany, Jachowo – Lutkowo, Grzechotki – Omaza, Gronowo – Kalinowiec, Karwiny – Osiek.
 

Wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński:
— Powiat Braniewski sukcesywnie przeprowadza remonty dróg powiatowych, poprawiając stan ich nawierzchni i zwiększając bezpieczeństwo poruszania się po nich. Co ważne – na remonty pozyskujemy fundusze z pieniędzy rządowych. Obecnie jesteśmy już po rozstrzygnięciach przetargów na inwestycje wieloletnie. Takie prace będą prowadzone na trasie z Grzechotek do Żelaznej Góry, i na odcinkach dróg z Pakosz do Pieniężna i z Płoskini do Pakosz.


 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Franek
Franek 23.09.2021, 22:53
wileńska to najlepsza wizytówka starostwa
No na pewno dobrze robia
No na pewno dobrze robia 23.09.2021, 21:18
Robia drogi ktore nadaja sie do jazdy, a zostawiaja te na ktorych dziura dziure goni, brawo takie nasze zarzadzanie
Olek
Olek 23.09.2021, 20:04
A z Grzechotek z wioski? Czy od zjazdu?
Gbr
Gbr 23.09.2021, 18:33
A kiedy drugi etap remontu ulicy Stefczyka, od torów kolejowych do ulicy Sikorskiego?

Pozostałe