Edukacyjne prelekcje braniewskiej drogówki

  • 22.09.2021, 12:26 (aktualizacja 22.09.2021, 13:22)
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Edukacyjne prelekcje braniewskiej drogówki © KPP w Braniewie
BRANIEWO. Uczniowie szkół ponadpodstawowych z Braniewa usłyszeli wiele cennych wskazówek, dzięki którym będą mogli zwiększyć swoje bezpieczeństwo. A wszystko za sprawą st. asp. Kamila Nadziejko – policjanta drogówki, który przeprowadził wśród uczniów edukacyjne prelekcje.

Każdego roku wrzesień to miesiąc, w którym policjanci w sposób szczególny skupiają się na uczniach. W trakcie trwania działań „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze drogówki nadzorują przejścia dla pieszych, sprawdzają, jak kierowcy wywiązują się z obowiązków wobec pieszych i stosują się do przepisów ruchu drogowego. Pierwszy miesiąc nauki to także czas, w którym policjanci sprawdzają stan techniczny oraz wyposażenie tych pojazdów, które dowożą dzieci do szkół. W szkolnych murach uczniowie mogą spotkać dzielnicowych i profilaktyków, którzy chcą utrwalać wśród najmłodszych pożądane, odpowiedzialne zachowania w drodze do szkoły oraz w czasie powrotów do domów.

Funkcjonariuszy spotykają nie tylko najmłodsi, ale również młodzież, która lada dzień podejdzie do egzaminu na prawo jazdy. By kształtować wśród starszych uczniów odpowiedzialne postawy uczestników ruchu drogowego, policjanci z Braniewa przeprowadzili profilaktyczne spotkania. W roli prelegenta wystąpił st. asp. Kamil Nadziejko – kontroler Ogniwa Ruchu Drogowego braniewskiej komendy.Słuchaczami była natomiast młodzież z trzech szkół ponadpodstawowych w Braniewie.

W trakcie spotkania funkcjonariusz uwrażliwiał uczniów m.in. na najbardziej niebezpieczne zachowania kierowców oraz pieszych, podkreślał, jak istotną rolę w podnoszeniu bezpieczeństwa mają odblaski. Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań, a największym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia związane z prawe jazdy kategorii AM.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 23.09.2021, 14:26
A starczylo mu 12 godzin służby. Bo jak mnie kiedyś zatrzymał to mi ***il z godzinę. Juz bym wolal zaplacic ze 300 zl więcej niz go słuchać

Pozostałe