Dostają więcej, niż dają: miłość, radość z życia i wolę walki

  • 20.09.2021, 20:13
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Dostają więcej, niż dają: miłość, radość z życia i wolę walki © Starostwo Powiatowe w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. „Diament Dobroci i Serca” – taką nazwę nosi wyróżnienie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyznawane rodzinom zastępczym pełniącym wzorowo swoją funkcję. W powiecie braniewskim nagrodzono nim państwa Małgorzatę i Adama Derwiszów, tworzących zawodową rodzinę zastępczą.

Wyróżnienie wręczyli starosta braniewski Karol Motyka i kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie Małgorzata Dunajska.

Starosta i kierownik PCPR złożyli rodzinie podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci oraz życzyli wielu sił, zdrowia i pomyślności w pełnieniu ważnej misji rodzicielstwa zastępczego.

Państwo Małgorzata i Adam Derwisz są rodziną zastępczą od 2013 roku. Pięć lat później uzyskali kwalifikację do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej. Mówią, że od zawsze chcieli mieć dużą rodzinę. Państwo Derwisz tworzą szczęśliwy i wyjątkowy dom. Wzięli pod swoje opiekuńcze skrzydła dzieci wymagające troski i poświecenia. Jak sami powtarzają, dają dzieciom siebie, jednak od nich dostają jeszcze więcej: miłość, radość z życia i wolę walki.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe