Dobre filmy: „Retrospekcja” WAMA Film Festival

  • 20.09.2021, 15:36 (aktualizacja 20.09.2021, 15:37)
  • Wojciech Andrearczyk
Dobre filmy: „Retrospekcja” WAMA Film Festival © WAMA Film Festival
BRANIEWO. WAMA Film Festival to międzynarodowy festiwal filmowy, organizowany w Olsztynie od 2014 roku. Nazwa festiwalu pochodzi od pierwszych liter nazwy województwa warmińsko-mazurskiego, w którym organizowany jest festiwal.

Filmy prezentowane na tegorocznym festiwalu będzie można obejrzeć 22 września (środa) w Kinie Baszta w Braniewskim Centrum Kultury.

W tym roku, w ramach 7. edycji festiwalu pod hasłem „Retrospekcje” zobaczymy kilka filmów. „Retrospekcje” to cykl pokazów złożonych zarówno z filmów prezentowanych podczas Konkursu Głównego jak i Konkursu Filmów Krótkich, które odbyły się w ramach tegorocznej edycji WAMA Film Festival.

Od godz. 17:00 zaprezentowane zostaną filmy krótkometrażowe:
• „We have one heart”, reż. Katarzyna Warzecha, 11 minut;
• „Noamia”, reż. Antonio Galdamez, 29 minut;
• „Dalej jest dzień”, reż. Damian Kocur, 25 minut.

O godz. 18:05 – film pełnometrażowy:
• „Nadzieja”, reż. Maria Sødahl, 130 minut.

Jak czytamy na stronie internetowej festiwalu „misja WAMA Film Festival mieści się w słowie: wielokulturowość. Naszym najważniejszym założeniem jest promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych. Wokół tego tematu skupione są wszystkie projekcje i wydarzenia towarzyszące festiwalowi.
Formuła i tematyka WAMA Film Festival jest bardzo szeroka, nie ma jakiegokolwiek ograniczenia geograficznego oraz nie faworyzuje żadnej grupy pod względem przynależności narodowej, społecznej, politycznej, religijnej lub innej. Promujemy regionalizm, euroregiony, ideologię »glokalizmu«. Zapraszamy do dyskusji na temat emigracji, małych ojczyzn, wyrównywania szans, problemów mniejszości etnicznych, turystyki kulturalnej, aktywizacji społecznej. W programie Festiwalu znajdują się filmy związane z najważniejszymi problemami współczesnego świata.

WIĘCEJ na stronie internetowej WAMA Film Festival

 

  

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe