OSP Stare Siedlisko chce być w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

  • 15.09.2021, 15:18 (aktualizacja 15.09.2021, 15:18)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
OSP Stare Siedlisko chce być w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym © KP PSP w Braniewie
WILCZĘTA. W siedzibie Urzędu Gminy w Wilczętach podpisano porozumienie w sprawie włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Siedlisku (gm. Wilczęta) w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Trójstronne porozumienie podpisali uczestnicy spotkania: wójt Gminy Wilczęta Bogusław Szczerba, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Siedlisku druh Wojciech Jeremicz.

Podpisanie porozumienia jest pierwszym krokiem do włączenia jednostki OSP w Starym Siedlisku do KSRG, stanowi bowiem podstawę do wydania przez Komendanta Głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki do KSRG.
Dalszym krokiem będzie wysłanie wniosku do Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, dotyczącego włączenia tej jednostki w struktury systemu, celem weryfikacji i sprawdzenia. Jeżeli wszystko się powiedzie, a wniosek przejdzie do wyższej instancji (Komendy Głównej PSP), to wobec braku przeciwwskazań, w niedługim czasie możemy spodziewać się włączenia do KSRG kolejnej jednostki OSP.

Decyzja o włączeniu tej jednostki do struktur KSRG spowoduje, że będzie to druga jednostka na terenie gminy Wilczęta funkcjonująca w tym systemie.

KSRG stanowi fundament ratowniczy kraju. Wejście w jego struktury to prestiżowe wydarzenie, które stanowi jednocześnie wyróżnienie dla jednostki OSP za jej dotychczasowe działania ratownicze. Taka jednostka ma możliwość dalszego rozwoju i stanowi siły pierwszego reagowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Zadania ratownicze przewidziane dla jednostki w ramach systemu to m.in. prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy Wilczęta oraz powiatu braniewskiego, współdziałanie z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Braniewie oraz Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie. Czynne uczestnictwo i prowadzenie szkoleń, ćwiczeń, zajęć szkoleniowych i doskonalących w celu uzyskania wymaganej gotowości do działań operacyjnych, informowanie ludności o ewentualnych zagrożeniach. Porozumienie obowiązuje do 31 grudnia 2024 roku.

Wprowadzenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Siedlisku do KSRG wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy Wilczęta oraz osób przebywającym na terenie powiatu. Zdecydowanie wpłynie także korzystnie na dalszy rozwój jednostki OSP.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe