Świętowali rolnicy i mieszkańcy gminy Lelkowo

  • 14.09.2021, 19:21 (aktualizacja 14.09.2021, 19:23)
  • red.
Świętowali rolnicy i mieszkańcy gminy Lelkowo © Archiwum UG w Lelkowie Zwycięzców Turnieju Sołectw nagrodzili wicedyrektor KOWR Marcin Kazimierczuk (z lewej) i wójt Gminy Lelkowo Łukasz Skrzeszewski
LELKOWO. W minioną sobotę w Lelkowie odbyło się Święto Rolników. Tradycyjne dożynki były okazją do podziękowania rolnikom za ich pracę.

Uroczystość rozpoczęto mszą św. dożynkową w cerkwi grekokatolickiej w Lelkowie. Tam także odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Główną nagrodę zdobyło sołectwo Dębowiec.

Po nabożeństwie wójt Gminy Lelkowo Łukasz Skrzeszewski powitał zebranych gości i podziękował rolnikom za ich pracę, wręczając m.in. odznaczenia za „Zasługi dla rolnictwa”.

Turniej Sołectw Gminy Lelkowo zgromadził przedstawicieli z całej gminy. Musieli oni zmagać się z quizem na temat wiedzy z zakresu rolniczych nowości, BHP w gospodarstwie rolnym oraz działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Były także konkurencje sportowo-zręcznościowe: bieg płetwonurka, zawody „drwala”, „Latająca gąbka”, „Ekotransporter”, rzut do celu i inne.

Dobrej zabawy nie popsuła nawet burza i ulewa. Na dożynkowej scenie wystąpiły Zagajanki, The Ukrainian Folk i Mr. Sebii.

Imprezy organizowane podczas Święta Rolników dofinansował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który podczas dożynek reprezentował Marcin Kazimierczuk, wicedyrektor KOWR.

 


Zobaczcie fotorelację autorstwa Piotra Puszkara i Mirosława Heberleja:

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe