Wygrała licytację, poszła do wojska. Na jeden dzień

  • 10.09.2021, 17:47
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Wygrała licytację, poszła do wojska. Na jeden dzień © 9BBKPanc.
BRANIEWO. Aleksandra Rojewska, urzędniczka z Braniewa, spędziła jeden dzień w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Wizytę w wojsku wylicytowała w akcji charytatywnej.

Takie rzeczy nie zdarzają się na co dzień, ale tu sytuacja była wyjątkowa. Dzień w 9 brygadzie był nagrodą za udział w licytacji prowadzonej na rzecz śmiertelnie chorej 10-latki, która walczy z guzem pnia mózgu.

10-letnia Ewa Ziółkowska mieszka i uczy się w Tczewie, ale z Braniewem związana jest silnie przez więzy rodzinne. Licytacja na rzecz jej leczenia odbyła się 1 sierpnia podczas Rowerowego Rajdu Charytatywnego zorganizowanego przez Braniewski Klub Sportowy „Szybki struś”. Nagroda, którą wylicytowała Aleksandra Rojewska została zrealizowana w czwartek, 9 września.

Pani Aleksandra spędziła w 9 brygadzie cały dzień, który rozpoczął się o godz. 7:00 rano. Dostała mundur i wyruszyła na zajęcia na strzelnicę wraz ze studentami, którzy szkolą się w brygadzie w ramach programu „Legia Akademicka”. Tam przeszła przyspieszony kurs żołnierskiego rzemiosła, zakończony strzelaniem z karabinka.
Później na przeszkolenie zabrali ją czołgiści.
Na wyciszenie była wizyta w Sali Tradycji związana z wykładem na temat historii i dziedzictwa 9 brygady oraz obiad w żołnierskiej stołówce.
Wizyta zakończyła się  spotkaniem z dowódcą 9BBKPanc. płk. Grzegorzem Barabiedą i szefem szkolenia ppłk. Piotrem Szelezinem. Panowie podziękowali Aleksandrze Rojewskiej za dobre serce i chęć pomocy innym oraz wręczyli specjalny dyplom ukończenia szkolenia w 9 brygadzie.

— To było niesamowite przeżycie — przyznaje pani Aleksandra, która mieszka w Braniewie od urodzenia, ale 9 brygadę znała tylko z zewnątrz. — Teraz wiem, jak wygląda naprawdę. Nigdy tego nie zapomnę.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe