Browar – wyciek kwasu solnego. Strażackie ćwiczenia

  • 10.09.2021, 11:59 (aktualizacja 10.09.2021, 12:01)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Browar – wyciek kwasu solnego. Strażackie ćwiczenia © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. Dzisiaj (10 września), kilkanaście minut po godz. 9:00, strażacy alarmowo udali się na teren braniewskiego browaru. Zadaniem służb było prowadzenie działań ratowniczych związanych z likwidacją wycieku kwasu solnego ze zbiornika magazynowego oraz instalacji przesyłowej.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa, Wojskowej Straży Pożarnej oraz członkowie nieetatowej grupy ratowniczej działającej w braniewskim browarze uczestniczyli w ćwiczeniach na terenie zakładu produkcji piwa w Braniewie. Na miejsce zdarzenia chemicznego skierowano łącznie sześć pojazdów straży pożarnej.

Zadaniem służb było prowadzenie działań ratowniczych związanych z likwidacją wycieku kwasu solnego ze zbiornika magazynowego oraz instalacji przesyłowej. Do zdarzenia doszło w trakcie rozładunku medium niebezpiecznego z autocysterny. Dźwięk syreny alarmowej znajdującej się na budynku browaru uświadomił dla pracowników, że doszło do zagrożenia i niezbędna jest ewakuacja wszystkich osób.

Wsparcie działań zapewnili pracownicy zakładu, którzy jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych rozpoczęli ewakuację pracowników, ocenę skali zagrożenia oraz sprawdzenie, czy nikt nie został ranny. Pracownicy wchodzący w skład grupy ratowniczej pierwsi rozpoczęli działania z wykorzystaniem sprzętu dedykowanego do likwidacji powstałych zagrożeń. Po dojeździe na miejsce emisji medium działania ratownicze przejęli strażacy z PSP w Braniewie.

Głównym celem ćwiczeń było zwrócenie uwagi na zagrożenia oraz skuteczne wykorzystanie kadry braniewskiego zakładu produkcji piwa do likwidacji powstałego zagrożenie. Pracownicy zakładu posiadają największą wiedzę na temat firmy oraz rozmieszczenia instalacji przesyłowych, ciągów komunikacyjnych czy też substancji niebezpiecznych znajdujących się na terenie browaru.
Najwięcej pracy mieli strażacy, których głównym zadaniem było dotarcie do osób poszkodowanych i ewakuacja na zewnątrz. Jedna z osób poszkodowanych znajdowała się na sąsiednim zbiorniku i wymagała ewakuacji z wykorzystaniem pojazdu specjalnego.

Ćwiczenia obserwowali: dyrektor zakładu, kierownictwo PSP w Braniewie oraz starosta braniewski Karol Motylka i wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
YETI
YETI 10.09.2021, 14:36
PATRZĄC NA PRACOWNIKÓW BROWARU TO HEŁMY OK,APARATY OK ALE RESZTA WIELE DO ŻYCZENIA.GDZIE UBRANIA SPECJALNE.ZAPOMNIELIŚCIE JAK AMONIAK DAŁ POPALIĆ(DOSŁOWNIE) PODCZAS WYCIEKU A TU PAN BOHATER NA KRÓTKI RĘKAW.ŻYCZĘ POWODZENIA PRZY PRAWDZIWEJ AKCJI-PRAWDOPODOBNIE PRAWDZIWYMI OFIARAMI.

Pozostałe